ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28724 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Tata Bojs vydají výroční Hity a city

0 Redakce 20.5.2013

Blížící se oslavy pětadvaceti let existence skupiny Tata Bojs z pražské Hanspaulky dostávají dva vrcholy. Prvním z nich je dárek pro fanoušky v podobě dvojalba „hitovek a citovek“. Pod názvem Hity a city vyjde totiž 7. června kompilace největších singlových hitů skupiny na prvém CD.

Naopak pro druhý disk Milan Cais a Mardoša vybrali další důležité skladby z celé historie Tata Bojs. Ty jsou charakterizované jejich slovy jako „písně, o kterých si dodnes myslíme, že to jsou hity jak břitva, ale z nějakýho záhadnýho důvodu jsme v tom zůstali sami.“

Poprvé vyjdou na tomto albu i některé speciální singlové verze a navíc letošní novinka, „recyklovaná“ verze hitu Pěšáci s Doubravánkem. Jako zvláštní bonus bude na kolekci skladba Strašidelná, původně určená pro album Ležatá osmička, ale dokončená až letos na jaře ve studiu Sono.

„Je to typ písničky, u které nevíte, jestli se máte bát nebo smát. Doporučuju obojí. Shodli jsme se, že určitě bude mít své příznivce, ale možná ještě více odpůrců. A i ti příznivci si jí nepustí moc často. Když jsem dotočil zpěv, lekl jsem se sám sebe, “ dodává na konto novinky Milan Cais.

Následně po vydání dvojalba startuje turné pojmenované 25 let cyklace aneb Tour domácí. Většina koncertů se speciální scénou a programem proběhne v rámci významných domácích festivalů a odstartuje 14. června na festivalu Votvírák, kde Tata Bojs takto zahrají poprvé. Následovat bude dalších devět vystoupení zakončených 7. září v Olomouci na náměstí v rámci festivalu světla a evropského kulturního dědictví.

Tagy: