ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4583 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Tata Bojs nahrají dvě písně a míří do Jižní Koreje

0 Redakce 17.9.2014

Po více než třech letech od vydání poslední řadovky Ležatá osmička se fanoušci pražské skupiny Tata Bojs mohou těšit na nový materiál. Letos zatím na dvě písně, které vyjdou na sklonku roku na vinylovém singlu.

Kapela je naživo představí 16. prosince v brněnském klubu Fléda a 18. prosince v pražském Divadle Archa. Ještě před tím ji ale čeká výlet do Jižní Koreje, kde na čtyřech koncertech mezi 10. a 15. říjnem opráší svou spolupráci s Ahn Triem, v rámci které vzniklo akustické album Smetana.

Dva z těchto koncertů proběhnou v rámci největšího asijského filmového Busan International Film Festivalu. „Zahrát si s holkama v jejich rodné zemi bylo přání nás všech už od začátku spolupráce před deseti lety. S festivalem v Busanu jednáme přes České centrum v Soulu druhý rok. Tedy na začátku všeho stojí chuť a iniciativa českého centra v Soulu. Samotný festival je pak takové asijské Cannes, jen kapku větší aspoň co se návštěvnosti týče. Na setkání a hraní se těšíme, na cestu už méně,“ komentuje to s úsměvem Milan Cais.

Po návratu z Jižní Koreje se hodlají Tata Bojs naplno pustit do nahrávání nových písní. Zatím jsou hotové pouze demoverze k pěti skladbám, které by se měly objevit na novém albu plánovaném na jaro příštího roku.

„Ale aby to fanouškům nepřipadalo tak dlouhé, ještě tento rok před Vánocemi vydáme desetipalcové vinylové SP se dvěma zbrusu novými písničkami. A protože nechceme dávat ani jedné z nich větší důležitost, budou na singlu obě strany A,“ prozrazuje Cais.

Tagy: