ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6916 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Tata Bojs mezi jedničkami a nulami

0 jsk 16.11.2020

Pět let čekání bude za pár dní u konce! Po prvních dvou ochutnávkách v podobě singlů Zvony a Kraftwerk in Saint Tropez přicházejí Tata Bojs s novým albem. Kolekce s pořadovým číslem 10 dostala název Jedna nula, čítá deset písní (z toho jedna má part I a part II) a – jak se dá ze zatím zmíněného odtušit – Tata Bojs na ní pracují s konceptem jedniček a nul v různých významech i souvislostech. Datum vydání bylo stanoveno na 27. listopadu.

„Na názvu jsme se shodli až v samotném závěru dokončování desky. Měli jsme hodně variant, ale nakonec nám Jedna nula připadala nejpříznačnější, a to hned z několika důvodů. Propojuje se tam více rovin výkladu. Samozřejmě to reflektuje fakt, že se jedná o naše desáté řadové album, ale jako ještě důležitější se nám jeví symbolika kontrastu, která je na albu latentně přítomná v textech i hudbě. Číslice nula a jedna jdou sice v číselné řadě hned po sobě, ale v podstatě nula tu představuje nic a jedna něco, což je skrytý odkaz na některé úryvky textů, například v písních Velký třesk, Vlasní brácha nebo Minoritní. Navíc je v názvu samotném obsažena i symbolika principu binární soustavy a digitalizace obecně, která je v našich životech stále více přítomná. No a v neposlední řadě je z vyslovení názvu cítit i pocit vítězství, kterým vždycky dokončení alba pro jakoukoliv kapelu bezesporu je,“ vysvětluje Milan Cais tradičně do detailu promyšlený koncept.

„Můj nejoblíbenější nepoužitý název byl Brnky brnky prasata, zvláštní pozdrav, kterým nějaký – bohužel nepodepsaný – fanoušek zakončil svůj hatemail, který nám laskavě zaslal. Mělo to v sobě více poezie, než si myslel. Ale netuším, jaký bychom k takovému názvu dělali obal,“ přemítá Mardoša.

Naopak název Jedna nula se promítl do obalu krásně, když pro něj Milan Cais za použití moderních digitálních technologií a pomocí scanneru převedl členy skupiny na jedničky a nuly.

(foto: Salim Issa)

Tagy: ,