ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4704 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Také v Česku vyjde první kniha J. K. Rowlingové pro dospělé

0 Redakce 18.5.2012

Také v České republice vyjde první knihu J. K. Rowlingové, kterou autorka úspěšné série o Harrym Potterovi napsala pro dospělé čtenáře. Kniha určená dospělému čtenáři se bude jmenovat Prázdné místo (The Casual Vacancy) a vyjde v celém světě 27. září. Na právě probíhajícím veletrhu Svět knihy v Praze to oznámili zástupci nakladatelství Albatros Media.

České i slovenské vydání připravuje nakladatelství Plus ze skupiny Albatros Media. Datum vydání knihy v obou jazycích bude upřesněno. Kniha Prázdné místo přinese černou komedii situovanou do anglického města Pagfordu, které není tak idylické, jak se na první pohled zdá. Román se podle nakladatelství vyznačuje humorem, nutí k přemýšlení a neustále překvapuje.

Pagford je zdánlivě idylické anglické městečko se starobylým opatstvím, ale ve skutečnost je město ve válce bohatých proti chudým, teenageři válčí s rodiči, manželky s manželi, učitelé se žáky. Zápletka začíná úmrtím čtyřicátníka Barryho Fairweathera. Prázdné místo, které po Barrym zůstane v radě farnosti, se brzy stane důvodem největšího střetu, jaký kdy město zažilo.

rwi