ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29926 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Světoví tanečníci a tanečnice míří na Brno Open Dance Festival

0 jsk 6.10.2022

Dvacátý ročník Brno Open Dance Festivalu přivede do brněnské sportovní haly Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity 29. a 30. října světovou taneční špičku ve standardních i latinskoamerických tancích.

Na parketu se představí hned několik mistrů světa a Evropy, kteří přijedou bojovat o body do světového žebříčku World Dance Sport Federation (WDSF).

Soutěží světového okruhu se zúčastní více než 800 tanečních párů ze 40 zemí a čtyř kontinentů. Českou republiku bude reprezentovat také taneční pár David Odstrčil – Tara Bohak, který v srpnu získal historicky první titul mistrů světa v tanečním sportu pro Českou republiku. Na WDSF Mistrovství světa profesionálů v kombinaci v Kongresovém centru Aldis v Hradci Králové (28.–29. srpna) zvítězil ve všech deseti tancích a soutěž ovládl.

„Titul mistrů světa nám dal ještě větší motivaci se tanečně posunout a chceme divákům Brno Open předvést ten nejlepší výkon,” říká Tara Bohak a její taneční partner David Odstrčil dodává: „Bude to naše první soutěž na domácí půdě od zisku mistrovského titulu a nesmírně se těšíme na domácí publikum.”

Sobotním galavečerem s finále World Open v latinsko-amerických tancích a finále profesionálů ve standardních tancích diváky provedou Jan Onder s Kamilou Tománkovou. V programu vystoupí hvězdy oblíbené TV show StarDance, světové taneční hity zazpívá Tereza Černochová.