ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5910 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Sto zvířat točí novinku

0 Redakce 9.3.2012

Pražská ska kapela Sto zvířat natáčí další řadové album. Děje se tak ve studiu Sono ve spolupráci s producenty a zvukaři Milanem Cimfem a Pavlem Bohatým. Kolekce, jejíž pracovní název je Hraju na klavír v bordelu a vyjde 1. září, nabídne podle sdělení zpěváka Jana Kaliny třináct písní Veškeré texty jsou jako tradičně z pera saxofonisty Tomáše Belka.

Hudební stránku alba uchopili, stejně jako u dvou předchozích, Jan Kalina a Karel Šváb, tentokrát premiérově posíleni o kytaristu Jana Šobra.

Kalina říká: „Zatímco předposlední album Rozptýlení pro pozůstalé bylo věnováno především finálním věcem člověka a poslední Postelový scény řešily hlavně mezilidské vztahy, nyní se kapela zamýšlí nad zvláštními osudy ne zcela běžných lidí. Hudebně bude dílko zabředeno v pokleslých burleskních aranžích, kde se kabaret setkává s dekadencí, nadsázkou i parodií.

Kapela natáčí již čtvrté album v sestavě Jana Jelínková – zpěv, Jan Kalina – zpěv a perkuse, Tomáš Belko – tenorsaxofon , Jiří Hanzlík – barytonsaxofon, Pavel Herzog – trubka, Martin Kachna Líska – trombon, Jan Beruška Šobr – kytara, Petr Hostinský – klávesy a zpěv, Willco Versteeg – baskytara a Miki Nop – bicí.

Na albu hostují zpěvačka Radůza, houslista Vojta Lavička, multiinstrumentalista Filip Nebřenský a vokalistky Alena Průchová a Naďa Wepperová.

JŠp