ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 25467 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Sting míří se svým muzikálem na Broadway

0 jsk 17.2.2014

The Last Ship je album, které v loňském roce vydal anglický hudebník a zpěvák Sting a které se setkalo se smíšenými reakcemi a přijetími. Je na něm hudba k dílu, které bylo v té době ve stádiu dokončení.

Jde o muzikál The Last Ship, jehož autorem je samozřejmě také Sting. Ten nyní aktuálně míří na scény newyorské divadelní Broadwaye. Premiéru by měl mít v divadle Neila Simona letos 30. září. V rámci předpremiér ho budou od 10. června do 13. července hrát v divadle Bank of America v Chicagu.

V muzikálu z prostředí loďařů ze severovýchodní Anglie vystoupí například americký divadelní herec Michael Esper nebo irská herečka a zpěvačka Rachel Tuckerová. Zahraje si v něm ale i anglický muzikant a herec Jimmy Nail, který prý Stinga podpořil v době tvůrčí krize v tom, aby v projektu pokračoval. „Řekl mi, že je to velmi důležité, že to musím dodělat, protože tento příběh musí být řečen,“ prozradil Sting stanici BBC News.

Režie muzikálu se ujme Joe Mantello, držitel dvou prestižních cen Tony, sice za divadelní hru Take Me Out (2003) a muzikál Assassins (2004).

Děj příběhu se odehrává ve zpěvákově rodném Wallsendu v hrabství Tyne and Wear. Hlavní postavou je Gideon Fletcher, muž, který se rozhodne opustit svět loďařů a cestovat po světě. Domů se vrátí o čtrnáct let později, přičemž zjistí, že město, které bylo kdysi jeho domovem, se zmítá v ekonomických problémech. Komunita, která ve městě žije, se však nevzdává a bojuje proti nepřízni osudu.

„Lidé se ptají, zda je to autobiografické. Jediná pravdivá odpověď je, že je to emocionálně autobiografické, ale není to skutečně autobiografické,“ uvedl Sting.

„V The Last Ship nebude zpívat žádný rockový zpěvák. Ale rozhodně si myslím, že Stinga inspirovalo jeho mládí a využívá v příběhu velké množství emocí, s nimiž přicházíme do styku během toho, jak stárneme,“ vedl producent představení Jeffrey Seller.

Tagy: