ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 30765 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Štědrovečerní pohádku Princezna a písař chtějí ve světě

0 Redakce 18.11.2014

Na poli tvorby pro děti má Česká televize dobrou pozici. Potvrdila to i přehlídka její produkce pro zahraniční distributory a vysílatele, kterou pořádala pro zástupce devíti evropských zemí. Ti měli mezi filmy, seriály i dokumenty České televize největší zájem o dětské pořady. Štědrovečerní pohádkuPrincezna a písař chtějí čtyři země.

„Původní tvorba pro děti u nás navazuje na dlouholetou tradici. Díky dokonalému zpracování, ale i humoru, který je pro ni specifický, dokáže zaujmout poroty a diváky mezinárodních festivalů stejně jako konkrétní zahraniční vysílatele, a to nejen v Evropě. Například pohádka Micimutr zaujala diváky v Japonsku nebo Brazílii. Jde tedy o typ pořadů České televize, o které jeví nejčastěji v zahraničí zájem, přičemž v posledních dvou letech putovalo vůbec nejvíce pohádek z naší produkce do Chorvatska, na Slovensko, do Polska, Estonska nebo Německa,“ říká generální ředitel České televize Petr Dvořák. „O letošní štědrovečerní pohádku Princezna a písař projevili na poslední přehlídce naší tvorby zájem vedle Slovenska také Bulharsko, Lotyšsko a Ukrajina.“

„Jsem rád, že se nám po letech podařilo navázat na tradici přehlídek vlastní tvorby, která zahrnuje představení novinek, ale i snímků ze zlatého fondu České televize,“ řekl ředitel obchodu České televize Hynek Chudárek k nedávnému setkání evropských vysílatelů v České televizi. „Setkání bylo úspěšné a věřím, že v budoucích letech pomůže ještě více podpořit dobré jméno a prestiž české původní tvorbě i jejích tvůrců ve světě.“

Ze seriálové produkce byly účastníky přehlídky nejlépe hodnoceny krimiseriály Clona a Cirkus Bukowsky a o druhá řada Sanitky. Z koprodukčních počinů si největší pozornost získal film věnovaný všem, co přežili holocaust, Colette, snímek z normalizačního Československa Konfident a tragikomedie Zemský ráj to napohled. Mimořádnou pozornost měl i snímek Osmy, který zatím poslední úspěch slavil na letošním  Prix Europa 2014.

„Setkání se zúčastnili zástupci polské, slovenské a bulharské veřejnoprávní televize a dále pak distributoři a vysílatelé z Německa, Francie, Bulharska, Ukrajiny a Lotyšska. Přes internet se do online screeningu pořadů zapojila i švédská a finská televize,“ popisuje průběh přehlídky manažer Telexportu České televize Luboš Kříž.