ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28852 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Status Quo se rozhodli odložit elektrické kytary

0 jsk 8.2.2016

Britští rockeři Status Quo přišli na svět už v roce 1962 v Londýně, tehdy pod názvem The Scorpions. Současný název používají od roku 1967 a na svém kontě mají jednatřicet studiových alb, z nichž čtyři se umístila na první příčce britského žebříčku. Historii mají bohatou, několikrát koncertovali i v České republice, objeli svět. Nyní se ale ona jejich historie změní. Od příštího roku, kdy oslaví pětapadesát let existence, na to půjdou jinak.

Rozhodli se, že letos nabídnout poslední koncerty, během nichž budou hrát na elektrické nástroje. Prozradili to prostřednictvím své oficiální webové stránky.

„Bavili jsme se o tom už déle a teď jsme se konečně rozhodli, že je čas skončit s elektřinou. Je pro nás stále náročnější hrát takové koncerty. Neznamená to, že se nebudeme věnovat jiným činnostem. V následujících letech se můžete těšit na spoustu dalších akcí, ale už nikdy během koncertů nebudeme hrát elektrické sety,“ uvedl dnes šestašedesátiletý zpěvák a kytarista Francis Rossi, který je v sestavě jediný ze zakládajících členů.

Jeho kolega Rick Parfitt dodal, že je během živých vystoupení někdy trápí fyzické bolesti. „Je proto obtížné udržovat stejnou úroveň energie, a bez ní to už není show Status Quo. Cítíme, že bychom s tím neměli pokračovat dál. Je to tedy definitivní konec elektrických setů během našich koncertů. Život pro nás či mnoho našich fanoušků již nebude stejný, ale nedokážeme už dál pokračovat tímto tempem,“ objasnil.

Skupina odstartuje evropské turné The Last Night Of The Electrics v říjnu. Poslední vystoupení v rámci této šňůry se bude konat v prosinci. Místa a termíny koncertů zatím nezveřejnila.

Tagy: