ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9701 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Star Wars se bude v Praze promítat se živým hudebním doprovodem

0 jsk 8.8.2018

V termínu 15. října se v pražské O2 areně uskuteční česká premiéra promítání filmu ze ságy Star Wars se živým hudebním doprovodem. Na obřím plátně diváci uvidí prvně natočený film série Star Wars s podtitulem Nová naděje. Film doprovodí orchestr, který zahraje oceňovanou hudbu skladatele Johna Williamse.

Od doby, kdy měli fanoušci po celém světě možnost poprvé vidět film ze série Star Wars, uplynulo již více než 40 let. Film se stal kultem, ikonou a naprostým přelomem v oblasti kinematografie. Postavy, příběh i zpracovaní filmu zásadně změnilo všeobecné vnímaní a přistupování k filmu jako takovému.

Důležitou součástí filmu se stala i hudba skladatele Johna Williamse. Fanoušci budou mít možnost film zhlédnout na obřím plátně a za doprovodu živé hudby v podání respektovaného orchestru The City of Prague Philharmonic Orchestra – Filharmonici města Prahy pod vedením dirigenta Christopha Eliota. Pro fanoušky v České republice je to poprvé, kdy bude jeden z dílů Star Wars takto uveden.

„Jsme potěšeni, že budou mít fanoušci Hvězdných válek poprvé v České republice možnost vidět legendární film s živou hudbou. Od prvních melodii až po poslední notu z pera Johna Williamse se jedná o naprosto přelomové dílo, které změnilo vnímání filmové hudby,“ řekl za Disney Channel, jenž vlastní práva na film, Grant Watmuff.

Hudební skladatel John Williams je známý především díky své hudbě ke všem devíti natočeným filmům ságy Star Wars. Za tu k prvně natočenému, Nová naděje, získal v roce 1977 cenu Oscar. Za práci na ostatních filmech Hvězdných válek si následně vysloužil další čtyři nominace ocenění Americké Akademie.

Williams je držitelem celkem čtyř Oscarů, sedmi cen Britské filmové akademie, dvaadvaceti Grammy. Za svou práci byl padesátkrát nominován na Oscara, a tím se stal žijícím člověkem s nejvíce nominacemi. Celkově je na druhém místě za Waltem Disneyem.

V roce 2005 jeho hudbu k filmu Star Wars: Nová naděje označil Americký filmový institut za nejlepší americkou filmovou hudbu všech dob. Stejná muzika byla národní knihovnou Kongresu označena jako esteticky, kulturně a historicky významnou. Kromě Hvězdných válek stál Williams u dalších devíti filmů, které patří mezi dvacet nejvýnosnějších snímků historie.

Tagy: