ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29562 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Soundtrack festival zahájí Miro Žbirka

0 jsk 14.2.2020

Pátý ročník Soundtrack festivalu proběhne tradičně na konci prázdnin, konkrétně  27.- 30. 8., ve středočeských lázních Poděbrady. Hlavní hudební program  se odehraje v klimatizované mobilní koncertní hale s kapacitou 2500 míst k sezení.

Festival zahájí 27. 8. koncert žijící legendy československé hudební scény Mira Žbirky, a to za doprovodu jeho kapely, symfonického orchestru a velkoformátové projekce. Koncertní program nazvaný Symphonic & Film přinese nejen řadu Žbirkových hitů, ale připomene také v netradiční formě některé milníky jeho pracovního i osobního života.

Páteční koncert přenese diváky zpět do horkého léta roku 1968 a připomene písně 60. let spolu s příběhem plným lásky, barev a tance. Na hlavním pódiu poprvé ožije písničkový retrofilm režiséra Filipa Renče Rebelové, a to doslova. V originálním scénickém zpracování zazní hity jako Ššš, Pátá, Mně se líbí Bob a Oliver Twist v podání původních představitelů Zuzany Norisové, Betky Stankové, Jan Révaie a dalších. Snímek získal dva České lvy za zvuk a kostýmy a spoustu dalších ocenění.

Zahraničním hitem festivalu bude velkoformátová projekce filmu Skyfall in Concert, druhý díl série James Bond Concert Series, vytvořený ve spolupráci s EON Productions a Metro Goldwyn Mayer Studios (MGM). Daniel Craig jako agent 007 na velkém plátně s živě provedenou hudbou v podání Filharmonie Hradec Králové a pod vedením nizozemského dirigenta Ernsta von Tiela. Ten se festivalovému publiku představil již v loňském roce jako dirigent představení Amadeus Live.

Sobotní taneční show Hvězdy StarDance aneb Když hrdinové tančí představí známé tváře oblíbeného televizního pořadu. Nedělní odpoledne nabídne filmy Lotrando a Zubejda a osvědčené duo tvůrců Zdeněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř. Jejich písničkám vdechl pohádkový život režisér Karel Smyczek.

Psali jsme: Soundtrack nabídl Šakalí léta, Amadea i písně Queen. Za rok uvede Skyfall