ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7634 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Soukup, Müller a Kocáb nazpívali Shakespearův Sonet 66

0 jsk 7.11.2019

Tři československé hudební legendy mají na kontě další výjimečnou spolupráci. Oprášily Shakespearův Sonet 66 a udělaly z něj krásnou skladbu. Hudbu složil Ondřej Soukup, který text deklamuje spolu s Richardem Müllerem a Michaelem Kocábem. V refrénu zpívá nádherným sopránem sólistka Národního divadla v Praze Marie Fajtová.

Trojici umělců, která je aktuálně na společném slovensko-českém turné Šanson a jiné písně, se skvěle spolupracuje. Pustila se tedy do netradiční novinky pro náročné publikum. Soukup jako jeden z nejrespektovanějších česko-slovenských hudebních skladatelů přišel s nápadem zhudebnit Shakespeara a jeho kolegy to nadchlo. Volba padla na Sonet 66.

„Je to artová záležitost na pomezí žánrů, hudebně těžko zařaditelná. Nejlépe by asi zapadla do kategorie crossover. Šlo mi především o zdůraznění nadčasového Shakespearova textu. Zvolili jsme deklamační způsob podání, protože zpěv by odváděl pozornost od textu. Zpíváme tedy až na konci, kde se závěrečné motto Sonetu opakuje,“ vysvětluje Soukup.