ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 30792 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Soud rozhodl. Pharrell Williams a Robin Thicke kradli!

0 jsk 12.3.2015

Porota v kalifornském Los Angeles v úterý oznámila, že Pharrell Williams (na snímku) a Robin Thicke okopírovali píseň zesnulého legendárního zpěváka Marvina Gaye, když tvořili Blurred Lines – největší hit roku 2013. Porota zároveň přisoudila Gayeovým dětem odškodné ve výši 7,3 milionu dolarů.

Osmičlenná porota dospěla k rozhodnutí po vyslechnutí svědectví a seznámeni se s důkazy. Soudní proces trval téměř týden a svědectví se týkala podobných rysů dvou skladeb – Blurred Lines a Gayeova singlu z roku 1977 Got to Give It Up.

Dcera zesnulého umělce Nona Gaye během čtení verdiktu plakala. „V tomto okamžiku se cítím volná, osvobozena z řetězů Pharrella Williamse a Robina Thickea a od všech lží,“ uvedla po vynesení rozsudku.

„Přestože respektujeme soud, jsme nesmírně zklamaní rozsudkem, který vytváří hrozivé podmínky pro hudbu a kreativitu do budoucna. Blured Lines byla vytvořena ze srdce a mysli Pharrella, Robina a T.I., nebyla ukradena nikomu jinému. Přehodnocujeme rozhodnutí poroty, zvažujeme naše možnosti a v této souvislosti o nás ještě uslyšíte,“ uvedli v oficiálním prohlášení hudebníci, kteří na jednom z největších hitů této dekády dohromady vydělali 16,68 milionu amerických dolarů.

Ani ze strany dětí legendárního zpěváka ale tímto rozhodnutím nic neskončilo. „Požádáme soud, aby vydal příkaz k zastavení dalšího prodeje a distribuce skladby Blurred Lines, dokud nedojde k dohodě o rozdělování dalších zisků. Bude to tak za týden,“ řekl pro magazín Rolling Stone Richard Busch, právník rodiny Gayeových.

robin_thicke_oficial_web