ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4932 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Soubor Cirk La Putyka otevřel na Letné v Praze šapitó

0 Redakce 1.6.2012

Netradiční cirkusové šapitó na Letné v Praze otevřel soubor Cirk La Putyka. Během června a července uvede Cirk La Putyka v projektu nazvaném ChapiteauX všechny inscenace vzniklé v dosavadní třiapůlleté historii souboru. Brány areálu v letenských sadech poblíž ulice Na Špejcharu budou otevřeny každý den od 10 hodin.

Průkopníci v oblasti nového cirkusu Cirk La Putyka postupně nabídnou všechna svá dosavadní představení – La Putyka, Up End Down, A cirkus bude!? a Slapstick Sonata. Speciálně pro ChapiteauX bylo dovezeno unikátní šapitó s kapacitou pro 500 diváků, které pochází z Mezinárodního novocirkusového festivalu Winterfest pořádaného každoročně v rakouském Salzburgu. Na projektu ChapiteauX nabízejícím prvky vzdušná akrobacie, pády, klaunské skopičiny i tanec se podílí na 32 herců, akrobatů, tanečníků, kteří společně s tvůrčím týmem připravili 42 představení.

Vedle souboru Cirk La Putyka se v rámci doprovodných akcí v šapitó mimo jiné uskuteční koncerty Dana Bárty, skupin Blue Effect, Melody Makers s Ondřejem Havelkou nebo souboru Kašpárek v rohlíku. Zájemci mohou dále navštívit kultovní představení Pérák Divadla Drak, vystoupení Tučňáků -` studentů DAMU.

rwi