ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 31470 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Skupinu King Crimson připomenou hudební maraton, film i kniha

0 jsk 24.11.2023

Pětice současných i bývalých členů King Crimson, jedné z nejvlivnějších kapel rockové historie, připravila speciálně pro fanoušky v České republice projekt The Crimson Marathon.

Již 29. listopadu rozezní brněnské Sono Centrum a následně 30. listopadu pražské Divadlo Archa jak zásadní skladby King Crimson, tak další tvorba hudebníků, kteří jsou s kapelou pevně spjati.

Na koncertech vystoupí baskytarista Tony Levin a bubeníci Pat Mastelotto a Jeremy Stacey ze současné sestavy a bývalí hráči, houslista David Cross a kytarista Trey Gunn. „Návštěvníci koncertů se mohou těšit na skladby napříč dekádami King Crimson v unikátní sestavě, která se nejspíše při jiné příležitosti nesejde,“ uvádí Jan Bartoš, z pořádajícího festivalu Prague Music Performance.

Jen málo která kapela si vydobyla takový věhlas jako King Crimson. Vznikli v roce 1968 a v sedmdesátých letech patřili k nejinspirativnějším představitelům progresivního rocku, jejich vliv však neslábl ani v dalších desetiletích a získali obdivovatele napříč generacemi a příznivci nejrůznějších hudebních žánrů. Novátorský přístup, který King Crimson ve své tvorbě vždy důsledně uplatňovali, inspiroval nespočet světových hudebních hvězd včetně Talking Heads, Davida Bowieho, Nicka Cavea nebo třeba Eda Sheerena. Ostatně Jimi Hendrix je neváhal označit za nejlepší kapelu na světě.

The Crimson Marathon vznikl pod hlavičkou festivalu Prague Music Performance se souhlasem zakladatele skupiny Roberta Frippa a jeho cílem je představit nejen hudbu King Crimson, ale i projekty jednotlivých členů skupiny.

Tagy: