ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 27170 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Skupina Vltava se v novém obsazení vrací ke kořenům

0 jsk 19.5.2014

Nástrojové obsazení pražské skupiny Vltava opět obohatí saxofon i flétna. Skupina se tak vrací ke svému typickému zvuku, jímž se zapsala do posluchačského povědomí už na začátku svého působení, tedy na sklonku osmdesátých let minulého století.

Fanoušci kapely se tedy aktuálně mohou těšit nejen na zvuk, který se bude podobat tomu původnímu, ale – kromě nově zaranžovaných novinek – také na častější uvádění nejžádanějších skladeb. Ty totiž vesměs pocházejí z období, kdy Vltava výše uvedené nástroje do svého zvuku běžně zapojovala.

Po odchodu kytaristy Petra Bindera se novým členem Vltavy stal hráč na dechové nástroje Ondřej Klímek, který bude v sestavě obsluhovat právě saxofon a flétnu. Jeho přítomnost posílí i vokální složku, čili další poznávací znak kapely. Absolvent Konzervatoře Jaroslava Ježka Klímek se narodil 15. srpna 1988 ve Frýdku-Místku.

První hudební praxi nabyl během působení ve folklorním souboru Ostravička a tanečním orchestru Šuba dubu band pod vedením Milana Michna. V současnosti vystupuje například v doprovodných kapelách Kamila Střihavka, Petra Koláře či ve skupině BSP (Baláž, Střihavka, Pavlíček). Tato personální změna se promítne i do připravovaného koncertního repertoáru Vltavy.

„Můžu slíbit, že starší skladby budou na koncertech vždy bohatě zastoupeny a že je budeme nyní více obměňovat. Nejdříve to bude asi Blanokřídlý výtah, Smutný příběh Váni, Opilá kráska, Šťastnej jako trám a další,“ uvedl hlavní představitel skupiny Robert Nebřenský. „Pro vývoj kapely jsou ale nejdůležitější nové písničky, a ty budeme dále průběžně zařazovat. V příštím roce je zároveň v plánu dokončit nové album.“

Česká formace Vltava byla založena v roce 1986 kytaristou Robertem Nebřenským (na snímku). Na scéně působila do roku 2003, pak následovala sedmiletá pauza, po níž své příznivce potěšili členové skupiny v roce 2010 znovuobjevením činnosti, které s sebou přineslo opětovný návrat na koncertní pódia i nové studiové album Komedianti se vracejí domů (2011).

Tagy: