ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 27631 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Sinéad O’Connor vydala novou desku. Pod vlivem Miley Cyrus

0 jsk 15.8.2014

K velmi zvláštní a vpravdě paradoxní situaci došlo v tomto týdnu. Irská zpěvačka Sinéad O’Connor vydala nové album, v pořadí desáté. Jmenuje se I’m Not Bossy, I’m The Boss a zajímavá je změna image, s jakou se v jeho souvislosti zpěvačka představuje. Ještě pozoruhodnější je, že ji k ní inspirovala výměna názorů s Miley Cyrus.

Připomeňme si, že výměna poměrně ostrá neboť Irka mladou Američanku upozornila na to, že je šoubyznysem využívána.

„Mám obavy z toho, že lidé kolem tebe tě povzbuzují a přesvědčují, jak je cool být nahá a olizovat kladivo ve videoklipu,“ napsala v otevřeném dopise. „Měla bys ze svého týmu vyhodit každého pitomce, který tě na to neupozornil, protože jsi jim ukradená. Ráda slyším, že jsem něco jako tvůj vzor, a proto doufám, že budeš věnovat pozornost tomu, co ti říkám. Hudebnímu průmyslu na tobě nezáleží, na nikom z nás mu nezáleží. Zaprodá tě tak, jak to jen bude možné, a šikovně tě přesvědčí o tom, že jsi to tak sama chtěla. Zatímco skončíš někde na odvykačce, lidé ze šoubyznysu se budou slunit na jachtách, které si koupili prodejem tvého těla. Budeš se cítit velmi osamělá. Máš dostatek talentu na to, abys ze sebe nemusela dělat prostitutku. Také bys jim neměla dovolit, aby z tebe dělali blázna. Ani ve snu si nemysli, že komukoli z nich na tobě jenom trochu záleží.“

Miley Cyrus_oficial_facebookV rozhovoru pro deník Daily Telegraph nyní ale prozradila, že loňská medializována hádka s Miley Cyrus (na foto vlevo) ji inspirovala k experimentu s vlastním image, kterým své fanoušky šokovala na obalu alba.

„Z celé té věci jsem se naučila něco velmi důležitého. Pokud ukážete svou sexuální stránku, dostanete množství publicity. Není v tom žádná vznešená myšlenka, chtěla jsem jen lidem připomenout, co právě dělám. Věděla jsem, že ty obrázky okamžitě obletí svět,“ přiznala Sinéad O’Connor.

Podle vlastních slov však neplánuje natrvalo změnit svůj přístup k sebeprezentaci v médiích. „Nemyslím si, že by někdo seriózní očekával, že v tom budu pokračovat. Jen jsem natočila video – šest hodin v paruce a latexovém overalu. Potila jsem se, bylo to odporné,“ uvedla a dodala, že při této práci si naplno uvědomila, proč se celé ty roky udržování typické šoubyznysové ženské image vyhýbala.

V rozhovoru pro The Guardian zase Sinéad O’Connor vysvětlila svůj názor na současný presexualizovaný hudební byznys.

„Nemůžete odtrhnout sex od rock’n’rollu, to je důležité vědět. Znepokojuje mě ale, že umělci, z nichž jsou nejvíce dělány sexuální objekty, vypadají jako děti a jejich posluchači jsou děti. Nemyslím si, že je vhodné začít dělat sex idoly z lidí jako Justin Bieber. To je ještě člověk příliš mladý na to, aby chápal rozhodnutí, které udělal,“ vysvětlila Sinéad O’Connor.

Sinéad O’Connor – Take Me To Church: