ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 23495 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Seriál Pán prstenů má být nejlepší. Bude stát v úvodu miliardu dolarů

0 jsk 23.12.2019

Chystané seriálové zpracování Pána prstenů, které se bude natáčet na Novém Zélandu, patří k nejočekávanějším počinům nejbližšího období. Zřejmě překoná všechny dosavadní hvězdné seriály, jakými jsou Hra o trůny nebo Zaklínače. Touto ambicí se ostatně netají streamovací společnost Amazon, která nový seriál produkuje.

Pán prstenů je nejdražší seriál v historii televize. Celkové náklady na práva k dílu od J. R. R. Tolkiena a produkci první série se vyšplhaly na jednu miliardu dolarů. Pokud by se Amazonu nepodařilo vytvořit něco jedinečné, byla by to pro společnost osudová rána. Proto i přípravy na samotné natáčení probíhají poměrně pomalu.

Původně se očekávalo, že by první série mohla spatřit světlo světa ve druhé polovině příštího roku. Právě rok 2020 měl být tím, který rozpoutá obrovský boj o diváka a titul nejlepší seriál. Hra o trůny, která dlouhodobě kralovala, skončila, a místo je volné. Netflix nicméně těsně před Vánocemi vypustil Zaklínače, o němž se říká, že si jistě získá srdce diváků. Samotné HBO připravuje nový spin-off plný draků a Amazon vsadil na Pána prstenů.

Jenže už teď je jisté, že Pána prstenů uvidí diváci až v roce 2021. Stejně tak se v příštím roce neočekává ani start nového seriálu z prostředí Hry o trůny.

Amazon již potvrdil, že v případě Pána prstenů vznikne rovnou i druhá série, natáčení přitom ještě ani nezačalo. Filmaři pak nejprve natočí první dvě epizody, které budou posuzovány. Mezitím bude na čtyři měsíce produkce pozastavena.