ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4924 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Sacha Baron Cohen vysvětlil, proč nebude Mercurym

1 jsk 14.3.2016

Britský komik Sacha Baron Cohen pomohl osvětlit jednu hudební záhadu. Jak známo, měl ve filmu o skupině Queen ztvárnit postavu Freddieho Mercuryho. Nakonec ji ale hrát nebude, s tvůrci díla se rozloučil.

„Víte, proč ten film zatím ještě nevznikl?“ ptá se Cohen. „Protože současní členové skupiny Queen se bojí, že by mohl vyznít jako vtip.“

Sacha Baron Cohen měl být ten, kdo Mercuryho bude hrát a ztělesňovat jeho divoký životní styl. Po čase však pochopil, že kapela nedovolí, aby hvězdou filmu byl on, respektive Mercury. Nejmenovaný člen mu prý jednou řekl: „Bude to skvělý film, protože v jeho středu se odehraje něco úžasného.“

Když se Cohen zeptal, co myslí tím úžasným, dozvěděl se, že to má být zmrtvýchvstání ostatních členů kapely, kteří nepřestali hrát, ani když Freddie Mercury v roce 1991 zemřel. „Jinými slovy, Freddie Mercury měl uprostřed filmu zemřít,“ dodal Cohen. V roce 2013, kdy ke zmíněnému setkání se členy Queen došlo, od spolupráce na filmu odstoupil.

Už předtím se v médiích objevovaly informace o tom, že Sacha Baron Cohen chce postavu Mercuryho příliš přiblížit vlastnímu naturelu. Cohen nyní ale vysvětlil, že to tak nebylo, a on naopak chtěl, aby postava byla co nejuvěřitelnější, a především aby byl Freddie Mercury skutečným hlavním hrdinou snímku. Také bojoval za to, aby byly ve filmu kontroverzní scény, které k životu Mercuryho patřily. Producenti je v něm naopak mít nechtěli, neboť si přejí, aby na film do kin chodily rodiny s dětmi.

„Příběh Freddieho Mercuryho je zajímavý. Ten kluk byl šílený, jeho životní styl extrémní. Teď je ale film o malých lidech, kteří chodí na párty s talíři plnými kokainu,“ uzavřel Cohen.

Práce na filmu mezitím pokračují dál. Roli Mercuryho převzal Ben Whishaw.