ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6038 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Rybičky 48 s písní o otcovství

0 jsk 3.6.2021

Kapela Rybičky 48 vydala píseň Ty vole, já budu táta. Oslavuje tak příchod nových členů do rockové rodiny. K písni vznikl i humorný fotorománový videoklip, ve kterém si bubeník Ondřej Štorek zahrál roli matky a frontman kapely Kuba Ryba se ujal, stejně jako v reálném životě, role otce. Spolu s novým releasem oznamuje kapela také termíny letních koncertů. Začínat bude 5. června v Kutné Hoře a poslední koncert šňůry si užijí fanoušci 24. září ve Frýdku-Místku.

„Námět na písničku vznikl hned druhý den po tom, co mi manželka oznámila, že čekáme miminko. Vrátil jsem se zrovna z koncertu v Jihlavě a zjistil tuhle parádní novinu,“ říká frontman kapely Kuba Ryba, k němuž se s identickou zprávou zhruba o dva měsíce později přidal bubeník Ondra.

„Jelikož často děláme songy inspirované naším životem, tuhle událost jsme si nemohli nechat ujít. Písnička byla hotová už pár měsíců zpět, ale čekali jsme až se děti narodí, aby to nepřineslo smůlu,“ dodává Ryba.

V sobotu 5. června v Kutné Hoře startuje kapela koncertní sezónu. „Na koncerty se po pauze neskutečně těšíme. Nikdy jsme tak dlouhou pauzu neměli a po 8 měsících bez hraní nás všechny už prostě svrbí prsty. Začínáme u nás doma v Kutné Hoře a budeme rádi, když začneme společně otáčet kormidlo směrem do normálního světa,“ zve na koncertní šňůru frontman kapely.

(foto: Ondřej Soukup)