ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11106 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Roubíček a Šípek budou vystavovat

0 Redakce 1.6.2012

Novoměstská radnice v Praze zahájí 6. června unikátní výstavu dvou sklářských generací. Koná se u příležitosti 90. narozenin sklářského génia Reného Roubíčka a bude přístupná do 9. září.

Roubíček a Šípek se sejdou na společné výstavě poprvé. V jednotlivých patrech věže Novoměstské radnice, a to včetně gotické kaple, se každý z nich představí vlastní tvorbou, aby se pak společně střetli v prostorách radničního Mázhausu. K vidění budou netradiční instalace nejrůznějších skleněných objektů včetně lustrů, jedno patro zaplní velkoformátové fotografie s osobními příběhy.

Budeme mít společnou výstavu opravdu poprvé. Proč zrovna teď? Protože přišel ten správný čas. René oslavil devadesát let a přitom je to stále aktivní a úžasný člověk, kterého celoživotně uznávám,“ říká Šípek.

Roubíček dodává, že si Bořkových věcí nesmírně váží. „Obdivuji na něm také to, že přestože se mi vlastně díval v dospívání pod ruce, jeho tvorba není ovlivněna mými návrhy. Šel si vlastní cestou. To je na něm krásné.

Výstavu doprovodí dva koncerty. 5. a 8. června zahrají Ondřej Smeykal, hráč na didgeridoo, bubeník Pavel Plánka a japonský bubeník Yas Kaz. Všichni tři budou hrát na skleněné nástroje Bořka Šípka, který je navrhl a vyrobil společně s hráči a sklářskými mistry. Při koncertech bude možné zhlédnout fotografie Jana Williama Drnka ze série Talking Glass.

tz