ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 27749 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Ronnie Montrose spáchal sebevraždu

0 Redakce 12.4.2012

Americký kytarista Ronnie Montrose nezemřel na rakovinu prostaty, jak bylo původně sděleno, nýbrž spáchal sebevraždu. Jeho manželka řekla, že mnoho let trpěl depresemi a sebevražda byla vyústěním jeho problémů. Informaci přinesl časopis Guitar Player.

Montrose skonal 3. března letošního roku. Oficiálně bylo uvedeno, že sice svou nemoc porazil již v roce 2009, jak dříve prohlásil, prý se ale přihlásila opět, tentokrát v tak silné míře, že kytaristu zahubila.

V rozhovoru pro magazín Guitar Player vdova Leighsa, jeho manželka a manažerka, přiznala, že Montrose trpěl depresemi už od dětství. „Pořád si myslel, že není dost dobrý. Celou dobu žil ve strachu, že mu někdo vytkne malou autentičnost. Proto na sebe byl velice přísný, stavěl před sebe těžké cíle a úkoly. Zdá se mi, že už neměl sílu žít tak dál,“ řekla Leighsa a dodala, že její manžel po sobě nezanechal žádný dopis na rozloučenou. Pitevní nález prý navíc prozradil, že v jeho těle bylo v době smrti dost alkoholu.

Na Montroseových internetových stránkách se objevilo sdělení, z něhož vyplývá, že zemřel poté, kdy si prostřelil hlavu.

„Šokující pravda o jeho smrti nebyla dosud známá. Chtěli jsme to držet v tajnosti tak dlouho, jak to jen bude možné, aby rodina v klidu prožila období smutku. Doufáme, že i nadále budete ctít Ronnieho život a dílo. Miloval hudbu, skládání a hraní. Ve hře na kytaru se mu podařilo vytvořit kouzelný zvuk. Uchovejte v srdci jeho energii, radost a lásku k muzice,“ stojí ve zprávě.

JŠp