ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6344 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Rolling Stones vylepšili film Voodoo Lounge Uncut

0 jsk 27.9.2018

Britská kapela Rolling Stones nachystala k vydání nově sestříhaný, remixovaný a remasterovaný archivní koncertní film Voodoo Lounge Uncut, který byl natočený 25. listopadu 1994 v americkém Miami na stadionu Joe Robbieho během světového turné k desce Voodoo Lounge.

Mezi hosty se objevil Sheryl Crow, Robert Cray nebo Bo Diddley. Nová verze filmu nabídne deset dosud nezveřejněných vystoupení a pět bonusových písní z Giants Stadium v New Jersey, které během vystoupení Britů v Miami nezazněly. Série nahrávek, která zobrazuje Rolling Stones na koncertní šňůře v polovině devadesátých let, vyjde 16. listopadu.

Mezi skladby, jež se na Voodoo Lounge Uncut objeví, patří Not Fade Away, You Got Me Rocking, (I Can’t Get No) Satisfaction, Sympathy For The Devil nebo Jumpin’ Jack Flash.

Voodoo Lounge Tour začalo v dubnu 1994, trvalo přibližně rok a čítalo 134 koncertů na šesti kontinentech, které zhlédlo celkově více než šest a půl milionu fanoušků, čímž se stalo svého času vůbec největším. Album Voodoo Lounge se v roce svého vydání stalo bezkonkurenčním číslem jedna po celém světě. V roce 1995 dokonce získalo Grammy za nejlepší rockové album.

Rolling Stones jsou kapelou, která je od svého počátku v roce 1962, kdy byli protipólem Beatles, nedomyslitelným pilířem rockové hudby. O tom vypovídá i jejich zařazení na čtvrté místo v žebříčku padesáti nesmrtelných interpretů rock’n’rollu podle časopisu Rolling Stone, dvojnásobný zisk Grammy za celoživotní dílo a uvedení doRock’n’rollové síně slávy. Tvrdé jádro kapely tvoří na rytíře pasovaný zpěvák Mick Jagger a kytarový mág s životním příběhem rebela Keith Richards.