ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 23187 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Rolling Stones mají po osmnácti letech novou desku

0 jsk 23.10.2023

Po více než osmnácti letech vydala v pátek britská skupina Rolling Stones své nové album. Je jednatřicáté v její diskografii a jmenuje se Hackney Diamonds. Přináší dvanáct skladeb, které vznikaly v průběhu několika let. Materiál byl nahrán v pěti studiích, kapela kvůli tomu cestovala dokonce až na Bahamy.

Kapela měla připravené nástřely písní, ovšem teprve loni v srpnu, když skončilo v Německu její výroční turné, se rozhodla, že je dokončí. V tu chvíli se začaly dít věci. Písně získávaly jasné podoby, a nakonec jich bylo dost na celé album.

Jako producent začal desku točit Don Was. Na doporučení bývalého člena Beatles Paula McCartneyho však přizvali Stones i Andrewa Watta, jenž se nakonec prosadil i jako spoluautor tří písní.

Deska je posledním počinem více než šedesát let existující kapely, na němž jsou bicí party Charlieho Wattse. Ten v roce 2021 zemřel a nahradil ho Steve Jordan. Natáčení alba se zúčastnili i zajímaví hosté, bývalý baskytarista kapely Rollig Stones Bill Wyman, hudebníci Stevie Wonder, Paul McCartney, Elton John či zpěvačka Lady Gaga. Dobrá zpráva pro fanoušky je, že na novém počinu téhle nejslavnější existující kapely světa jsou přesně takové skladby a takový sound, který zcela jistě ocení.