ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7941 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Rolling Stones chystají turné a desku. Jagger i Richards sólovky

0 jsk 13.4.2015

Členové britské skupiny Rolling Stones se se svými fanoušky jistě jen tak nerozloučí.  Momentálně se připravují na letní turné a zatím prý vůbec nepomýšlejí na odchod do hudebního důchodu. V rozhovoru pro americký hudební magazín Rolling Stone to uvedl zpěvák Mick Jagger.

„Ještě nikdy jsem nepřemýšlel o svém odchodu do důchodu. Ani v posledních letech. Plánujeme další koncertní turné, takže ne, určitě se zatím nechystám odejít do důchodu,“ vyjádřil se v rozhovoru již jednasedmdesátiletý rocker.

Zmíněné turné The Rolling Stones bude mít patnáct zastávek a skupina se na něm podle Jaggera představí i s písněmi z desky Sticky Fingers (1971), která v květnu vyjde v reedici. „Pohrávali jsme si s myšlenkou, že bychom na tom turné zahráli celé album. Je to skvělá nahrávka, ale je na ní mnoho pomalých skladeb. Obávali jsme se, že pro koncert na stadionu by to nemuselo být to pravé. Určitě ale zahrajeme skladby, se kterými běžně nevystupujeme,“ vysvětlil Jagger.

Dodal, že podle něho čeká kapelu ještě mnoho dalších koncertních turné i jednotlivých vystoupení a připustil, že uvažuje o vydání vlastního nového alba.

„Bylo by to skvělé. Mám spoustu nových nápadů i celých skladeb, na kterých jsem pracoval během posledních let. Vytvořil jsem velmi dobré demosnímky, které bych rád nahrál. Tak doufejme, že to vyjde. Rád bych také natočil nové album Rolling Stones. Pokud by se tak nestalo, pak by připadala v úvahu má sólová nahrávka. Mám připravené písně, které jsou skvělé pro Stones, mám ale i takové, které se pro ně příliš nehodí,“ uzavřel.

Své sólové album ohlásil pro letošní rok už před několika měsíci i kytarista Rolling Stones Keith Richards. Mělo by vyjít v červnu. „Dokončil jsem sólové album, ale nechci ho zatím vydat, protože na něčem pracujeme s Rolling Stones. Takže myslím, že to bude příští rok v červnu,“ uvedl loni v září Richards. Dodal, že se na jeho nahrávce podílel i producent a jeho dlouholetý spolupracovník Steve Jordan.