ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7665 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

RockOpera Praha startuje sezónu Vymítačem

0 Redakce 18.9.2018

Ve čtvrtek 20. září odstartuje RockOpera Praha sezónu 2018/2019. Na úvod si pro své fanoušky připravila hororový hit Vymítač s Kamilem Střihavkou v hlavní roli. Ale nejen to. Zahajovací večer obohatí vernisáž výstavy obrazů Martina Němce z Precedens, jenž se rovněž stane kmotrem nové sezóny. Představení je naplánované na 19. hodinu.

„Opera Vymítač se stala nejnavštěvovanějším představením v první polovině roku 2018. Dokázali jsme ji 3x vyprodat. Není tedy divu, že s ní zahajujeme i novou divadelní sezónu, a doufáme, že nám přinese štěstí. Máme totiž do následujících měsíců plno plánů a novinek. Tou nejzásadnější je bezesporu premiéra nové hry Frankenstein, jejíž koncertní verze se naši diváci dočkají už na Silvestra,“ přibližuje zakladatelka a umělecká šéfka RockOpery Praha Pavla Forest.

Nejen Vymítač si v prvním půlroce letošního roku našel své diváky. Také ostatní repertoár slavil úspěch a výsledkem byla rekordní bezmála desetitisícová návštěvnost. „Takový divácký zájem nás samozřejmě těší a současně je výzvou do nadcházející sezóny. Jako poděkování jsme si pro diváky přes prázdniny nachystali novou skladbu Pláč, která má být i určitým lákadlem na zahajovací večer, protože pochází z Vymítače. Jde o baladu, jíž dominuje hlas zpěvačky Žántí. Plánujeme k ní natočit i videoklip s mezinárodním filmovým týmem ve velhartickém kostele, jehož tajemné pověsti nás inspirovaly k příběhu opery. Kromě Žántí se v něm pro zajímavost objeví i Kamil Střihavka coby Vymítač,“ doplňuje Pavla Forest.

Zářijový Vymítač bude specifický další exkluzivní událostí. Večer od 18 hodin totiž proběhne vernisáž výstavy obrazů Martina Němce, klávesisty, skladatele, kapelníka a textaře skupin Precedens a Lili Marlene. Obrazy budou k vidění v galerii RockOpery Praha do 23. října. Martin Němec však nejen představí svou uměleckou tvorbu, ale stane se rovněž speciálním hostem večera a kmotrem celé sezóny.

(foto: Martin Paldus)