ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5841 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Rock for People táhli Biffy Clyro, Madness i Chinaski

0 jsk 7.7.2014

Dvacátý ročník festivalu Rock for People skončil v noci ze soboty na neděli ve Festivalparku v Hradci Králové. Přišlo na něj 27 tisíc diváků, přičemž jejich zájem se upnul především ke dvěma dnům. Nejvíce jich totiž bylo na zahajovacím, kdy zářili skotští Biffy Clyro (na snímku), a také na závěrečném, kdy odehrála poslední koncert svého turné skupina Lucie.

Skvělý byl přitom i program druhého dne, kdy se na velké scéně představili nejprve Chinaski, kteří odehráli koncert k dvaceti letům své existence, a také britští Madness.

Vystoupili v České republice poprvé a diváky nejprve museli získávat na svou stranu. Postupem času se ale jejich reakce měnila v nadšenou a bylo zřejmé, že i Madness si u nás našli své nové fanoušky.

Koncert Biffy Clyro ve čtvrtek večer byl strhující. Skvělý byl i Tom Odell, jenž se představil na Staropramen Stage, scéně, která byla v obrovském stanu. Zklamáním byl set herce Stevena Seagala, který hrál obyčejné blues bez valného zájmu diváků.

V pátek Chinaski hráli nejenom ke svým dvacetinám, ale i ke stejnému výročí festivalu Rock for People. Na scénu si pozvali i dva hlavní pořadatele akce – Petra Fořta a Michala Thomese.

Poslední den byl určen především skupině Lucie, na kterou přijela obrovská spousta diváků. Kapela odehrála své největší hity a ukončila tak své letošní comebackové turné. Již dříve totiž oznámila, že v následujících dvou letech se budou její členové věnovat svým dalším projektům.

Výteční byli v sobotu i mladí Irové The Strypes, kteří fanoušky zavlekli zpět do šedesátých let. Oni sami jsou teenageři, a tak to bylo velmi zvláštní, přitom osvěžující a vlastně i moderní spojení.

Na Rock for People si mohli letos fanoušci užít i spousty doprovodných akcí. Hrálo se na dvanácti pódiích, z toho na šesti živě. Příznivci kopané mohli zhlédnout i zápasy mistrovství světa.

Lucie na Rock for People:

Chinaski na Rock for People:

Steven Seagal na Rock for People:

The Strypes na Rock for People:

Tom Odell na Rock for People:

Anketa mezi návštěvníky Rock for People: