ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29038 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Rock For People se propojí s předními festivaly v Evropě

1 Redakce 24.1.2013

Pořadatelé festivalu Rock for People 2013 na tiskové konferenci prohlásili, že se akce i v letošním roce uskuteční. Bude prý větší, propracovanější a bezpečnější. Na návštěvníky, kteří se mezi 2. a 5. červencem sjedou do Festivalparku v Hradci Králové, čeká prý kvalitní výběr z bezmála 200 kapel. Ty se představí na minimálně deseti pódiích.

Festival bude hlouběji spolupracovat s evropskou festivalovou asociací Yourope a dalšími hudebními přehlídkami. Návštěvníci Rock for People tak budou mít díky propojení s předními showcasovými festivaly ReeperBahnFest v Hamburku a Great Escape v Brightonu možnost zažít výběr těch nejprogresivnějších evropských i zámořských kapel.

Druhá skupina novinek se týká festivalové organizace, především pak bezpečnosti. Pořadatelé i návštěvníci v minulé sezoně na vlastní kůži poznali, jak se na chodu festivalu mohou podepsat extrémy počasí. To se potvrdilo i na nedávné konferenci Eurosonic Noorderslag v Groningenu: ochrana návštěvníků i vystupujících kapel před silnými lijáky, větrnými smrštěmi a bouřemi bude (nejen) v letošním roce prioritní pro řadu evropských festivalů.

„V rámci Yourope toto řešíme všichni, protože počasí je opravdu nevyzpytatelné. Existuje však několik základních opatření, které – jak jsme vloni zažili poslední festivalový den – fungují a nemusejí průběh akce fatálně narušit,“ řekl Štěpán Suchochleb, který má na Rock for People management bezpečnosti na starosti.

Na tiskové konferenci nepadlo žádné jméno kapely, která by se měla na letošním festivalu představit.