ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 25646 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Robin Gibb zemřel

0 Redakce 21.5.2012

V neděli podlehl ve věku 62 let boji s rakovinou zakládající člen britské skupiny Bee Gees, zpěvák Robin Gibb.

Nádor tlustého střeva lékaři diagnostikovali před rokem a půl a od té doby se podroboval intenzívní léčbě. Později se bohužel rakovinné bujení projevilo i na játrech a přidaly se další zdravotní komplikace.

Přesto to ještě na počátku letošního roku vypadalo, jako kdyby Gibb nad nemocí zvítězil. V tomto duchu také vydal v únoru oficiální prohlášení. V polovině dubna byl ale hospitalizován se zápalem plic a upadl do kómatu. Z něj se po několika dnech téměř zázračně probral, když mu prý rodina pouštěla jeho poslední skladbu The Titanic Requiem. Jeho zdravotní stav byl však nadále velmi neuspokojivý a lékaři mu dávali padesátiprocentní naději na přežití. Nakonec se musel podrobit ještě jedné operaci zažívacího traktu.

Podobnými střevními problémy trpělo i Robinovo dvojče Maurice, který zemřel v roce 2003 na neprůchodnost střev.

Robin Gibb tvořil spolu s bratry Mauricem a Barrym úspěšné popové trio Bee Gees, které patřilo zejména v sedmdesátých letech minulého století mezi nejpopulárnější hudební skupiny světa. Bratři narození v Británii svou kariéru odstartovali v Austrálii. V 60. a 70. letech se proslavili hity z filmu Horečka sobotní noci, za které obdrželi cenu Grammy.

Mezi jejich nejznámější písně patří Massachusetts, To Love Somebody, How Deep Is Your Love, Night Fever nebo Guilty.

JŠp