ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6169 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Robert Redford produkuje Návrat všech prezidentových mužů

0 Redakce 4.4.2012

Robert Redford se opět vrací k aféře, která stála místo prezidenta Richarda Nixona. Po jedné ze svých nejslavnějších rolí novináře Boba Woodwarda ve filmu z roku 1976 Všichni prezidentovi muži o aféře Watergate bude tentokrát producentem dokumentárního snímku All the Presidents Men Revisited (Návrat všech prezidentových mužů). Dvouhodinový dokument uvede v roce 2013 televize Discovery Channel.

Pětasedmdesátiletý Redfod bude také číst komentář dokumentu o aféře, která nepřestává vyvolávat otázky ani po skoro 40 letech. Aféra vedla v roce 1974 k rezignaci Nixona. Jejími hrdiny byli investigativní novináři listu The Washington Post Bob Woodward a Carl Bernstein, kteří se věnovali aféře i v době, kdy jí většina médií pomíjela. Režisér Alan Pakula natočil o aféře úspěšný oscarový film Všichni prezidentovi muži, líčící machinace Nixonova Bílého domu. Woodwarda v něm hrál Redford a Bernsteina Dustin Hoffman.

Podle Redforda dokument bude zkoumat důsledky Watergate pro politiku a pro média v posledních 40 letech. Redford se kvůli filmu sešel před dvěma týdny s Woodwardem, Bernsteinem i tehdejším šéfredaktorem The Washington Postu Benem Bradleem.

Podle Nixonova spolupracovníka Franka Gannona mnoho otázek kolem skandálu není zodpovězených. Prý pochybuje, že tak chytrý politik, jakým byl Nixon, se mohl nechat potopit "třetiřadou vloupačkou". Gannon tím narážel na vloupání do sídla Demokratické strany ve washingtonském areálu Watergate, které aféře dal její jméno.

rwi