ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 18221 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Ringo Starr vydává nové album

0 jsk 27.3.2015

Britský zpěvák a všestranně nadaný hudebník Ringo Starr o sobě dává po třech letech opět vědět. Čtyřiasedmdesátiletý umělec, který se na začátku své kariéry proslavil jako bubeník legendárních liverpoolských Beatles, vydává právě dnes své zbrusu nové studiové album.

Jeho již osmnáctá sólová deska se do světa dostává pod názvem Postcards From Paradise a bude obsahovat jedenáct nových písní. Ringo Starr je pod všemi podepsán jako autor, pomocnou ruku mu nicméně při práci na desce podala i jeho doprovodná kapela All Starr Band, která se na vzniku písní také výrazně podílela. Nové dílko si Ringo Starr produkoval sám a nahrál je ve vlastním studiu v Los Angeles.

Jako vždy byl během natáčení obklopen spoustou svých přátel, kteří se tak na desce objeví jako hosté. Jmenovitě to jsou například Joe Walsh, Benmont Tench, Dave Stewart, Ann Marie Simpson, Richard Marx, Amy Keys, Peter Frampton, Nathan East nebo Glen Ballard.

Album Postcards From Paradise je ke koupi ode dneška. Je to pár dnů před tím, než se rodákovi z Liverpoolu dostane velké pocty. Již 18. dubna bude totiž během slavnostního večera v Clevelandu uveden do Rokenrolové síně slávy. A uvádět ho tam nebude nikdo jiný než Paul McCartney.

Podle prvních ohlasů je album Postcards From Paradise plné písniček, které bychom od veterána světového popu čekali.

Ringo Starr, vlastním jménem Richard Starkey Jr., působil v začátcích kariéry v kapele Rory Storm and the Hurricanes. V roce 1962 se stal členem Beatles, ke kterým patřili i John Lennon, Paul McCartney a George Harrison. Po rozpadu skupiny v roce 1970 se vydal na sólovou dráhu. Ještě v témže roce nahrál první dvě desky, Sentimental Journey a Beaucoups Of Blues. Své dosud poslední album s názvem Ringo 2012 vydal v roce 2012.