ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5446 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Richard Müller představí Hlasy

0 Redakce 21.6.2013

Slovenský zpěvák Richard Müller přichází s projektem Hlasy. Několikanásobný Zlatý Slávik se spojil se skupinou Fragile a nacvičují jeho písně v nových úpravách, a to bez použití jediného hudebního nástroje. Fanoušci se prý mohou těšit nejen na nové album, ale i na turné.

„Oslovil jsem Braňa Kostku, který řekl ‘ano‘. Upřímně se přiznám, že tak těžkou práci jsem za třicet let své kariéry ještě nezažil. Představoval jsem si to jednodušší a lehčí. Je to těžká, velmi těžká práce. Zpívat s hlasy znamená, že v písních nejsou žádná kytarová ani jiná sóla. Zatím se mi ta práce velmi zamlouvá a dobře se mi pracuje, protože všichni jsou velmi milí lidé a Braňo Kostka je skvělý kapelník,“ chválí skupinu Fragile Müller.

Fragile tvoří zpěváci Braňo Kostka, Soňa Norisová, Helena Krajčiová, Svetlana Rymarenko, Jana Golisová, Slavo Košecký, Vilo Csontos a Kamil Mikulčík. Všichni se přirozeně na spolupráci s Müllerem těší: „Je to pro nás velká výzva. Pro nás je Richard nejideálnější interpret a tento model spolupráce je dokonalý. Všichni máme Richardovu hudbu rádi. Je to projekt, který se sebou přináší strašně moc práce. My se na to velmi těšíme,“ odhaluje plány Braňo Kostka.

„Výběr skladeb jsem nechal na Braňovi, protože se v tom úplně jinak orientuje. Skladba, která se mi zdá dobrá, se nemusí hodit na tento způsob interpretace. Ale v podstatě jsme se shodli. V zásadě v mém repertoáru mám štěstí, že nemám skladbu, kterou bych nechtěl prezentovat. Takže jsme se zkoordinovali a podle toho nyní nacvičujeme,“ vysvětluje proces výběru skladeb Müller.

Poprvé se projekt Hlasy představil naživo v pořadu SuperStar, kde zazněla skladba Po schodoch. Nyní se už fanoušci mohou těšit na připravované album a následné turné. Projekt už stihl naplánovat šňůru po Česku a Slovensku, která se uskuteční v září a říjnu. Zatím jsou potvrzeny koncerty v českých městech Světlov, Olomouc, Ostrava, Šumperk, Božejov, Brno, Praha, Teplice, Karlovy Vary, Pardubice, Příbram, Liberec, Plzeň, České Budějovice a Zlín.

Na Slovensku jsou to města Humenné, Prešov, Košice, Bratislava, Trnava, Nitra, Trenčín, Čadca, Poprad, Špišská Nová Ves, Žilina, Ružomberok, Banská Bystrica, Martin a Piešťany. Vstupenky si možné koupit na www.predpredaj.sk a na facebookové stránce Richarda Müllera…