ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6117 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Red Hot Chili Peppers už mají album, jejich zpěvák zachránil dítě

0 jsk 20.6.2016

Novinka americká skupiny Red Hot Chili Peppers vyšla v pátek pod názvem Getaway. Autorsky se na ní překvapivě podílel i Elton John, sice v písni Sick Love. Kolekce přináší 13 písní, o její produkci se postaral Danger Mouse, o mix pak Nigel Godrich.

Na první poslech znějí nové skladby slibně. První polovina alba je více popovější a kromě singlu Dark Necessities a titulní skladby se zdají být potencionálními hity skladby The Longest Wave, Goodbye Angels nebo Sick Love.

Rockovější část nahrávky reprezentují skladby Detroit a This Ticonderoga. V kontrastu s nimi jsou klidnější úpísničky Encore a The Hunter, zajímavé vyvrcholení alba přináší šestiminutová Dreams of a Samurai.

Hudebníci podpoří nové dílko i na turné, během něhož se představí 4. září v Praze. Kromě toho vystoupí například ve čtvrtek 30. června na polském festivalu Open’er ve městě Gdyně a 6. července budou koncertovat na ukrajinském U-Park Festivalu v Kyjevě.

Před pár dny vyšlo najevo, že frontman Red Hot Chili Peppers Anthony Kiedis zachránil během natáčení pořadu Carpool Karaoke do Late Late Show Jamese Cordena (2015) život malému dítěti. Prozradil to ve čtvrtek v show Chrise Moyles v britském rádiu X.

Se svou formací si nejprve v rámci natáčení zatancovali a následně to chtěli oslavit porcí mexického jídla. Než se tak stalo, vyběhla z domu matka a prosila o pomoc, protože její děťátko nedýchalo. „Všichni jsme přeběhli přes silnici a žena mi dala dítě do rukou. Nedýchalo, tak jsem si pomyslel, že musím rychle udělat dětskou resuscitaci, abych zjistil, jestli do něj dostanu alespoň trochu vzduchu,“ řekl Kiedis. „Snažil jsem se mu otevřít ústa, ale byla pevně zavřená. Tak jsem mu začal masírovat břicho, z úst mu začaly vycházet bublinky a oči se mu vrátily na své místo.“

Dodal, že holčičku Ninu záchranářům svěřil, když už dýchala a byla v pořádku. On se pak se skupinou vrátil k natáčení.