ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 25358 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Red Hot Chili Peppers přiznali, že hráli na Super Bowlu na playback

0 jsk 6.2.2014

Členové americké rockové kapely Red Hot Chili Peppers hráli v poločasové přestávce 48. ročníku Super Bowlu na playback. Baskytarista formace Flea to přiznal v otevřeném dopise, který zveřejnil na oficiálních internetových stránkách kapely poté, kdy se na sociálních sítích začaly šířit fotografie z vystoupení, na nichž bylo patrné, že jeho nástroj nebyl během koncertu zapojen.

Red Hot Chili Peppers se představili v přestávce finálového zápasu NFL v New Jersey jako hosté Bruna Marsa. Koncert osmadvacetiletého zpěváka se obešel bez skandálů. Fanoušci a novináři se ale po skončení show zaměřili na Red Hot Chili Peppers a začali je podezřívat z toho, že nehráli naživo, ač se prý rádi řadí mezi jednu z nejlepších koncertních formací na světě.

Tlak nevydržel baskytarista Flea, jenž nakonec v otevřeném dopise na stránkách Redhotchilipeppers.com hraní na playback bez okolků přiznal a zároveň dodal, že nejen on, ale i kytarista Josh Klinghoffer a bubeník Chad Smith hráli na playback. Lídr skupiny Anthony Kiedis a také Bruno Mars však prý zpívali živě.

„Když se nás zástupci NFL a Bruno zeptali, jestli zahrajeme naši skladbu Give It Away na Super Bowlu, sdělili nám rovnou, že zpěvy budou živě, ale baskytara, bicí a kytara půjdou z playbacku. Chápu, že NFL má na přípravu pódia jen pár minut, takže se při tom může vyskytnout obrovské množství věcí, které se nemusí podařit a mohou pokazit zvuk pro lidi na stadionu nebo u televizních obrazovek. V tom nebyl žádný prostor na diskuse, NFL nechce riskovat, že jejich show zničí špatný zvuk,“ napsal jednapadesátiletý baskytarista ve svém vyjádření.

Uvádí v něm také, že Red Hot Chili Peppers měli hrát naposledy na playback v osmdesátých letech v britské show The Top Of the Pops. Nakonec k tomu ale nedošlo, protože je producenti vyhodili za to, že si během zkoušek dělali z hraní na playback legraci.

„Odmítli jsme při tom vystoupení něco imitovat. Já se chystal hrát na basu botou, John hrál na kytaru na Anthonyho zádech a v podstatě jsme na pódiu předváděli něco jako wrestlingový zápas, abychom se vysmáli myšlence hraní na playback.“

Flea dodal, že když v kapele přemýšleli o tom, jestli nabídku na vystoupení v přestávce Super Bowlu přijmou přesto, že by měli hrát s podporou playbacku, rozhodování nebylo až tak rychlé. „Kromě toho, že jsme diskutovali v kapele, jsme mluvili i s mnoha kamarády z hudební branže, které maximálně respektujeme. Všichni řekli, že by do toho šli. Navíc milujeme americký fotbal, a i to hrálo v našem rozhodování roli,“ vysvětlil v dopise Flea.