ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 22448 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Rammstein představí album v kinech

0 jsk 22.4.2022

Již 29. dubna vydají němečtí rockeři Rammstein své osmé studiové album Zeit. Den před touto událostí, 28. dubna, budou mít fanoušci této německé kapely exkluzivní příležitost vidět, slyšet a zažít jedenáct nových písní v premiéře a velkolepě ve zvukovém formátu Dolby Atmos. Pouze na jeden večer ve vybraných kinech v celém světě.

Nové album vzniklo během pandemie, kdy kapela musela odložit své plánované turné. „Fakt, že jsme nemohli vystupovat živě, povzbudil naši kreativitu,“ řekl klávesista Flake online magazínu nahrávací společnosti Motor, pod kterou je kapela podepsána. „Měli jsme více času na vymýšlení nových věcí a méně rozptýlení. Dalo nám to desku, kterou jsme neplánovali.“

Flake přiznává, že za poslední rok měl více múz a času vědomě poslouchat nové a starší nahrávky. Kapela neměla žádné problémy s nápady: „Naše témata obecně vycházejí z každodenních zkušeností a světových událostí a pořád se něco děje,“ vysvětluje Flake. „Naším tématem je v podstatě hloupost lidí a v dobách corony se to příliš neliší od normálních časů.“

Rammstein ohlásili album titulní písní Zeit, baladou, v níž hrdě zní Lindemannův baryton v kontrastu klavíru a andělského sboru. Píseň pojednává o pomíjivosti, smrtelnosti a vzácném štěstí přítomného okamžiku. Seznam skladeb alba Zeit zveřenila kapela poté, co své fanoušky zapojila do pátrací hry, během níž hledali schránky s kódy k odemčení seznamu, které byly ukryty po celém světě, od Německa přes Austrálii až po Mexiko. Fanoušci měli k dispozici pouze přibližné souřadnice. Každý z jedenácti nálezců získal dvě vstupenky na koncert Rammstein podle svého výběru, včetně proplacených cestovních výloh a ubytování.

Zajímavostí také je, že na přebalu alba je fotografie členů skupiny, která byla pořízena hudebníkem Bryanem Adamsem. Po vydání alba bude následovat evropské turné, kdy Rammstein zamíří i do Prahy na letiště Letňany. Tam se představí 15. a 16. května.

Tagy: ,