ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8409 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Radůza míří na turné a v Praze převzala platinovou desku

0 jsk 19.3.2018

Radůza převzala v pražské Malostranské besedě platinovou desku za album Studna v poušti, které je nyní nominované na cenu Akademie populární hudby Anděl.

Oblíbená písničkářka se chystá s kapelou na jarní část turné, na kterém například vystoupí v divadelních sálech v Českém Krumlově, Táboře, Kolíně, ale také v cirkusovém šapitó v Brně, na zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí či na zahradě základní umělecké školy v Bojkovicích.

Po kratší odmlce se loni na podzim vrátila Radůza na koncertní pódia a také vydala své první vánoční album, které pojmenovala Studna v poušti. To se setkalo s velkým zájmem posluchačů i hudebních recenzentů, kteří o něm psali jen v superlativech. Album je nyní nominované na ceny Akademie populární hudby Anděl v kategorii Sólová interpretka. Prodejní úspěch vánočního alba se zpečetil platinovou deskou, kterou Radůza převzala na koncertě 15. března v Malostranské besedě v Praze. Platinovou desku jí předala ředitelka Supraphonu Iva Milerová.

Album Studna v poušti vydala Radůza na vlastním labelu Radůza Records. Nahrávka vyšla v září 2017 nejen na CD, ale i v digitálních formátech mp3 a FLAC. Radůza její úspěch okomentovala: „Nepřemýšlela jsem nad tím, jak moc bude deska komerčně úspěšná. Prožívala jsem v životě nehezké období, a proto jsem se chtěla obklopit něčím příjemným. A vzpomínky na Vánoce, na dětství se ze mě vysypaly zcela spontánně.“

Jarní turné 2018
20. 3. Žďár nad Sázavou, Městské divadlo
21. 3. Český Krumlov, Městské divadlo
22. 3. Tábor, Divadlo Oskara Nedbala
5. 4. Kolín, Městské divadlo
10. 4. Hranice, Divadlo Stará Střelnice
11. 4. Přerov, klub Teplo
19. 4. Dvůr Králové, Hankův dům
20. 4. Krnov, Kofola Music Club
21. 4. Králíky, klub Na Střelnici
25. 4. Praha, Divadlo Gong
15. 5. Studénka, Dělnický dům
16. 5. Brno, cirkusové Šapitó
17. 5. Praha, Kulturní centrum Zahrada
25. 5. Nová Paka, kino
30. 5. Valašské Meziříčí, sál v zámku Žerotínů
31. 5. Bojkovice, zahrada ZUŠ

Tagy: ,