ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 27207 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Radůza má platinovou desku a bude hrát s filharmonií

0 Redakce 1.4.2016

Písničkářka Radůza zíslaůa platinovou desku za prodej CD s knihou Marathon – Příběh běžce. Tu tvoří písničkové cédéčko a kniha šestnácti povídek, které spojuje osoba vypravěče a válečné téma. Radůza je vypráví z pozice ženy, muže, dítěte, zrádce, zbabělce, hrdiny, krysy, psa a podobně. Začíná bitvou u Maratonu a končí v roce 1946 v Sudetech. Radůza pro spojení povídek tvořících souvislou dějovou linku a doplněných písněmi zvolila název chansonetto. Album vyšlo loni v květnu.

Radůza zároveň představila knihu třinácti autobiografických povídek o svém dětství nazvanou Čáp nejni kondor, kde s humorem načrtává realitu sklonku 70. let.

V těchto dnech písničkářka dokončuje hudbu k filmu Tenkrát v ráji, kterou natáčí společně se svou kapelou, ale i sama s harmonikou nebo s Janáčkovou filharmonií Ostrava. Film pojednává o tragickém osudu našeho předního horolezce Josefa Smítka v dobách 2. světové války a premiéru bude mít na podzim.

Příznivci Radůzy se mohou těšit na její koncert s Plzeňskou filharmonií, kde zazní průřez její tvorbou, ale zejména písně, jenž dle samotné zpěvačky, orchestr sluší nejvíce jako například Žalm 22, Ať není mi líto či Gaia. Koncert se uskuteční 26. května v plzeňském koncertním sále Peklo.

Koncertní sezónu zakončí Radůza 23. června speciálním koncertem na pražském Střeleckém ostrově. Vzácnými hosty budou například zpěvačka Aneta Langerová a frontman skupiny Zrní Jan Unger a další.

Tagy: