ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12580 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Punkový filmový debut DonT Stop se v kinech objeví 14. června

0 Redakce 29.5.2012

Celovečerní debut režiséra a scenáristy Richarda Řeřichy s názvem DonT Stop se v tuzemských kinech objeví 14. června. Příběh o teenagerech s autobiografickými prvky se odehrává v Československu kolem roku 1983. Pět mladíků se v něm rozhodne vyjádřit své postoje vůči autoritám a společenským normám založením punkové kapely.

V hlavních rolích se objeví Patrik Děrgel, Lukáš Reichl, Jiří Kocman, Jakub Zedníček a Oliver Cox, které si filmaři vybrali ze stovky uchazečů. Režisér Řeřicha začal na scénáři pracovat už před sedmi lety; punk ho prý v době dospívání zasáhl jako zjevení. Ve filmu proto hraje výraznou roli punková hudba.Zazní v něm skladby legendárních britských The Clash i současných českých kapel; některé vznikly speciálně pro tento snímek. Filmový architekt Jan Vlček pro snímek nashromáždil autentické předměty, vybavení, nábytek, mince, hrníčky, pera, časopisy i lahve. Podle tvůrců se reálie doby ve filmu objeví, ale politikou se příliš nezabývají. Spíše jde o konflikty generační.

Formace složená z hlavních hrdinů snímku Emile Buisson zahraje naživo na DonT Stop Tour, které začne 19. června v Brně (Klub Fléda), pokračuje 20. června v Olomouci (U-klub), 21. června ve Zlíně (Klub  Golem) a vyvrcholí 22. června v Českých Budějovicích (Klub K2). Kromě Emile Buisson vystoupí kapely, jejichž skladby znějí ve filmu – The Prostitutes, Dead Popes Company a Barockers.

rwi