ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8283 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Provokativní singl a klip Originál předznamenává debut kapely Pilot

0 jsk 20.10.2021

Na jaře uzavřela pražská kapela Pilot první etapu existence vydáním EP Mezi náma. Léto strávila koncertováním na turné s Chinaski a jeho závěr si vyšperkovala svým dosud největším samostatným koncertem v pražské Cargo Gallery. Nyní se čtyřčlenná skupina hlásí o slovo s novou tvorbou v podobě provokativního singlu Originál. Ten je předzvěstí připravovaného debutového alba a doprovází jej hravý videoklip.

„Originál je o tom, že úplně nejlepší je být sám sebou a moc se nestarat o to, co si o tom myslí ostatní. Jde o přijetí sebe sama. Jsme, jací jsme, a jiní nebudeme. Nemá cenu si na cokoli hrát, protože každému je stoprocentně nejlépe ve vlastní kůži. Všechno důležité je už řečeno v textu písně,“ říká zpěvák kapely Daniel Hrdlička.

„Nejsou v něm snad žádné metafory ani narážky, napsal jsem to přesně tak, jak to cítím. Myslím, že tohle je náš zatím nejvybroušenější text, jaký jsme kdy vytvořili. V refrénu používáme lehce tvrdší slovník, ale nešlo to vyřešit jinak. Naprosto přesně totiž vystihuje celý smysl písně. V létě jsme touhle věcí drze začínali všechny koncerty, protože jsme si chtěli vyzkoušet, jak na ni budou lidi bezprostředně reagovat. Až na pár malých holčiček v Jihlavě, které si na každý refrén poctivě zacpávaly uši, ale byla přijata úplně v pohodě, takže jsme si s tím už hlavu nelámali. Nakonec jsme ale natočili verze dvě, jednu originální a druhou, která se dá pustit i prckům,“ dodává.

Nová skladba, kterou kapela dokončovala během letní koncertní sezóny a s hudební složkou jí pomohl Jan Steinsdörfer z Chinaski, je výrazná moderním tanečním zvukem, hravostí i melodií akcentovanou doprovodem smyčcového kvarteta. „Nenecháváme se svazovat žánry a prostě tvoříme tak, aby nás to co nejvíc bavilo. Potvrzuje se nám totiž, že díky tomu mnohem snáz dokážeme přenášet energii na naše fanoušky,“ konstatuje Hrdlička.

Určitá nesvázanost, hravost a překvapivost je ostatně i leitmotivem videoklipu Originál, který v sobě pod režisérskou taktovkou Vojtěcha Konečného mísí dva různé způsoby vizuálního ztvárnění.

(foto: Josefína Bielková)