ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 17902 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Progres 2 oslaví 45 let

0 Redakce 27.3.2013

Brněnskou rockovou legendu Progres založili před 45 lety Pavel Váně a Zdeněk Kluka. Na oslavu 45. narozenin však dorazí i člen původní formace Emanuel Sideridis a kapela tak zahraje v této sestavě v Praze poprvé po čtyřiceti letech. Zazní i skladby z první desky Progress Organization – Barnodaj. Koncert se uskuteční 20. května v pražském Paláci Akropolis.

Jeden ze zakladatelů, kytarista a zpěvák Pavel Váně, k nadcházejícímu vystoupení říká: „Na koncertu k pětačtyřicátému výročí skupiny v Paláci Akropolis zahrajeme skladby ze všech projektů a vydaných alb. Představíme naši současnou sestavu, kterou tvoří Roman Dragoun, Zdeněk Kluka, Pavel Pelc, Miloš Morávek a Pavel Váně. Výjimečně se zúčastní i hosté, bývalí spoluhráči. Po dvaačtyřiceti letech s námi vystoupí i původní člen Progress Organization, zpěvák a basista Emanuel Sideridis, který žije v Řecku. Po mnoha letech tedy zazní i skladby z prvního alba v originálu.“

Během 45 let si kapela prošla personálními změnami i krátkými přestávkami, ale Progres se vždy vrátil zpět. Tato kapela má důležité místo nejen v historii československého bigbítu, ale i v jeho současnosti.

Tagy: