ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14734 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Pro Padesát odstínů šedi zpívají Ellie Goulding, Rolling Stones i Sinatra

0 jsk 12.1.2015

Jedním z nejočekávanějších hollywoodských filmů letošního roku bude adaptace prvního dílu erotického bestselleru spisovatelsky E. L. James nazvaného Padesát odstínů šedi. Producenti filmu režisérky Sam Taylor-Johnson, který se do kin dostane již 12. února, jej propagují nesmírně zajímavým soundtrackem.

Výrazné spojení filmu s hudbou je navíc logické, protože muzika hraje důležitou roli i v  knize. Spisovatelka E. L. James dokonce v roce 2012 sestavila a vydala vlastní kompilaci skladeb klasických skladatelů s názvem Fifty Shades of Grey: The Classical Album. V různých částech románu lze najít i odkazy na více či méně známé populární písně, například Sex On Fire (Kings of Leon), I’m On Fire (Bruce Springsteen), The Lightning Strike (Snow Patrol), Witchcraft (Frank Sinatra), Toxic (Britney Spears) nebo The Blower’s Daughter (Damien Rice).

Některé z nich zazní ve filmu i na zmíněném soundtracku, jehož tracklist je již znám. Jsou v něm písně od Annie Lennox, Jessie Ware, Beyoncé, Siy nebo Ellie Goulding (na snímku), rockových legend The Rolling Stones, Franka Sinatry, filmového skladatele Dannyho Elfmana, tajemné elektropopové kapely Vaults či kanadského R&B zpěváka The Weeknd. Překvapením zveřejněného seznamu skladeb je chybějící písnička od zpěvačky Rity Ory, neboť ta si ve snímku zahrála a loni pro britská média hovořila o tom, že chystá píseň k filmu.

Nahrávka bude přes její absenci obsahovat i úplné novinky a remixy. Jako první svou skladbu s názvem Earned It ještě před loňskými Vánocemi zveřejnil The Weeknd. Minulý týden fanoušky potěšila Britka Ellie Goulding, která na tvorbě písně Love Me Like You Do spolupracovala se švédským producentem Maxem Martinem a tamním popovým objevem Tove Lo. Dosud neznámé jsou na soundtracku skladby od Jessie Ware, Sia, Skylar Grey či Vaults. Beyoncé přispěla písněmi Haunted a Crazy In Love, přičemž jde o nové remixy.

Hlavní roli ve filmu Padesát odstínů šedi vytvoří Dakota Johnson a Jamie Dornan. V dalších se představí Marcia Gay Harden, Rita Ora, Jennifer Ehle, Luke Grimes, Eloise Mumford, Victor Rasuk, Max Martini, Callum Keith Rennie a další. Světovou premiéru bude snímek mít 11. února na letošním festivalu Berlinale, který se uskuteční 5. až 15. února v Berlíně.