ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6934 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Prince se po osmnácti letech vrátil k Warner Music

0 jsk 22.4.2014

Zdá se, že doba, kdy si umělci vydávali alba sami, je pomalu pryč. Už před několika lety přicházely z Británie a Ameriky signály, že hudebníci sice vydáním si nahrávek pod vlastním labelem mají nad všemi kroky absolutní kontrolu, ukázalo se ale, že nejsou ti, kteří by uměli svou hudbu prodávat.

Výsledky byly v tomto ohledu v podstatě dosti tristní, a tak se v posledních dvou třech letech na hudební trh vracejí zvyklosti, které období snahy umělců mít nad svými nahrávkami absolutní přehled a moc předcházely.

Aktuálně se k tomuto návratu hlásí Prince, mimochodem jeden z těch, kteří patřili ve věci osamostatnění se mezi průkopníky. Podle aktuální informace se americký zpěvák, skladatel a multiinstrumentalista po osmnácti letech vrátil k vydavatelské společnosti Warner Music. Prvním ovocem jejich nové spolupráce je vydání nové skladby. Jmenuje se The Breakdown a objevit by se měla na chystaném albu. Dalším šťavnatým ovocem spolupráce Prince a Warner Music bude vydání reedice alba Purple Rain, které se na trhu objeví u příležitosti třiceti let vydání původní nahrávky.

Nadto Prince potvrdil, že ještě v letošním roce vyjde nové album, pod kterým bude podepsán on a jeho doprovodná dívčí kapela 3r­dEy­eGirl.

Připomeňme, že Prince odešel od Warner Music za poměrně dramatických okolností v roce 1996. Aby nemusel čelit soudním tahanicím, několik měsíců od svého odchodu vystupoval pod pseudonymem The Artist.

Celému překvapivému spojení předcházela informace z první poloviny dubna, podle které Prince převedl dispoziční práva ke všem svým písním na vydavatelskou společnost NPG Music, kterou sám vlastní. Odešel tak od společnosti Universal Music, která těmito právy disponovala dvacet let. Podmínky přepisu nejsou známy.
V rozsáhlém seznamu skladeb, kterých se převod týká, se nacházejí hity Kiss, Purple Rain nebo Diamonds and Pearls.

Společnost NPG Music se nyní údajně zaměří na publikování těch písniček, které Prince označil jako „vhodné pro věčné vydávání“. Tyto písně by se měly začít objevovat i ve filmech, televizních programech, počítačových hrách či v reklamních spotech.

Tagy: