ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5076 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Při natáčení seriálu Walking Dead zemřel kaskadér

0 jsk 17.7.2017

Při natáčení osmé série seriálu Walking Dead (2010), známého také pod názvem Živí mrtví, se smrtelně zranil kaskadér. John Bernecker během natáčení spadl a utrpěl vážná zranění hlavy, kterým následně podlehl. Informoval o tom koroner z Coweta County Richard Hawk. Bernecker, který si zahrál například ve filmech Logan: Wolverine (2017) či Rychle a Zběsile 8 (2017), podle koronera zemřel v důsledku tupého nárazu hlavy a jeho smrt považují za náhodnou.

Nehodu už vyšetřuje americká Agentura pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci (OSHA) a odborová organizace Screen Actors Guild-American Federation of Television and Radio Artists (SAG-AFTRA). Podle serveru Deadine jde o první úmrtí kaskadéra v USA po sedmnácti letech.

Bernecker prý s dalším hercem nacvičoval bojovou scénu, která měla skončit pádem z balkonu. Kaskadér ale špatně našlápl a zhroutil se na betonovou podlahu. V nemocnici ho prohlásili za mozkově mrtvého a později ho odpojili od přístrojů.

Berneckerova rodina se rozhodla darovat jeho orgány potřebným přes neziskovou organizaci LifeLink of Georgia. Televize AMC, která seriál natáčí, jeho realizaci kvůli kaskadérově smrti dočasně pozastavila.