ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13454 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Přestřelka mezi Sinéad O’Connor a Miley Cyrus se mění ve válku

0 jsk 7.10.2013

Při zářijovém předávání hudebních cen MTV Video Music Awards v New Yorku na sebe upozornila mladá americká herečka a zpěvačka Miley Cyrus. Svým provokativním tancem, při něm se polonahá vrtěla v bocích a provokativně se třela o přirození zpěváka Robina Thickeho, vyvolala pobouřené reakce.

Ukázalo se však, že hodlá ve stejném duchu pokračovat dále. Před několika dny se na světlo světa dostal její videoklip ke skladbě Wrecking Ball, ve kterém se houpe na obrovské ocelové kouli nahá. I tento její hudební krok vyvolal vlnu podrážděných reakcí. V rámci obhajoby svého konání Miley Cyrus řekla, že se pro videoklip k písničce Wrecking Ball nechala částečně inspirovat starším klipem Sinéad O’Connor k písni Nothing Compares 2U. Reakce na sebe nenechala dlouho čekat.

Hudební průmysl nezajímáš

Irská zpěvačka Sinéad O’Connor na konci minulého týdne varovala svou mladou kolegyni Miley Cyrus před tím, že hudebnímu průmyslu na ní nezáleží. „Mám obavy z toho, že lidé kolem tebe tě povzbuzují a přesvědčují, jak je cool být nahá a olizovat kladivo ve videoklipu,“ napsala šestačtyřicetiletá interpretka v otevřeném dopise.

„Měla bys ze svého týmu vyhodit každého pitomce, který tě na to neupozornil, protože jsi jim ukradená,“ konstatovala Sinéad O’Connor . „Ráda slyším, že jsem něco jako tvůj vzor, a proto doufám, že budeš věnovat pozornost tomu, co ti říkám. Hudebnímu průmyslu na tobě nezáleží, na nikom z nás mu nezáleží. Zaprodá tě tak, jak to jen bude možné, a šikovně tě přesvědčí o tom, že jsi to tak sama chtěla. Zatímco skončíš někde na odvykačce, lidé ze šoubyznysu se budou slunit na jachtách, které si koupili prodejem tvého těla. Budeš se cítit velmi osamělá.“

„Máš dostatek talentu na to, abys ze sebe nemusela dělat prostitutku. Také bys jim neměla dovolit, aby z tebe dělali blázna. Ani ve snu si nemysli, že komukoli z nich na tobě jenom trochu záleží,“ dodala.

Odpověď, která Irku naštvala

Miley Cyrus záhy reagovala na otevřený dopis své starší kolegyně prostřednictvím Twitteru. Zveřejnila na ní fotografii z roku 1992, na níž O’Connor trhá snímek papeže. Připomněla také, že před dvěma lety žádala přes Twitter o pomoc psychologa, a přirovnala ji k psychicky labilní herečce Amandě Bynesové.

Ta reakce Irku pobouřila a vyprovokovala jí k dalšímu vzkazu. „Opravdu Miley? Kdo ti to radí? Použila jsi dva roky staré příspěvky, které jsem zveřejnila, když mi nebylo dobře a snažila jsem se najít pomoc. Posmíváš se mně a Amandě Bynesové za to, že trpíme psychickými problémy a hledáme pomoc,“ napsala ve druhém otevřeném dopise.

„Jsem ohromena tím, že dvacetiletá žena žijící v jednadvacátém století se může takto nebezpečně a nezodpovědně chovat. Nejenže tím vysíláš signál mladým ženám, že je v pořádku chovat se jako prostitutka, ale také jim ukazuješ, že je za psychické problémy čekají posměšky,“ dodala.

Konstatovala ještě, že by se Miley Cyrus měla omluvit Bynesové i ostatním, kterých se její slova dotkla. K trhání fotografie s papežem podotkla, aby si její mladší kolegyně nejprve zjistila, jaké důvody k tomu měla.

Cyrus následně v odpovědi na Twitter napsala, že teď sice nemá čas, ale někdy se mohou setkat.

V úterý vyjde její nové album Bangerz.

Miley Cyrus – Wrecking Ball:

Sinéad O’Connor – Nothing Compares 2U: