ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8412 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V Praze se opět bude hrát muzikál Mamma Mia! V létě bude druhý film

0 jsk 25.1.2018

I česká verze celosvětově slavného a oblíbeného muzikálu Mamma Mia! představuje veselý a romantický příběh, který se odehrává na řeckém ostrově. U nás ji dosud vidělo více než 280 tisíc platících diváků. Až na pár loňských letních představení v divadle pražském Hybernia se veškerá představení odehrávala v Kongresovém centru Praha s kapacitou přes 1700 míst. Pro velký zájem a neustálou poptávku se producenti dohodli s držitelem licence MTI New York, a spolu s ním uvedou exkluzivních třiadvacet představení opět v Kongresovém centru.

První představení se uskuteční v pátek 6. dubna od 19 hodin. Účinkující nyní, v době příprav, čekají korepetice, takzvané projížděčky, zkoušky a na konec i generálka. Diváci se tak mohou znovu těšit na největší hity skupiny ABBA, písně, které vstoupily do historie světové pop music. Jejich texty do češtiny převedl Adam Novák.

Premiéra české verze muzikálu proběhla již v prosinci roku 2014. Režisér Antonín Procházka vytvořil na jevišti Kongresového centra Praha příjemnou romantickou show plnou trefných vtipů a dojemných scén. Celý děj při představení doprovází živý orchestr.

Do třpytivých tanečních kombinéz se znovu obléknou přední hvězdy českého šoubyznysu. Hlavní roli matky Donny budou alternovat Alena Antalová, Leona Machálková, Daniela Šinkorová nebo Helena Vondráčková. Dceru Sophii budou hrát Hana Holišová, Ivana Korolová a Petra Vraspírová. Jako tatínkové Sophie se budou v představeních střídat Petr Kolář, Pavel Vítek, Petr Kotvald, Tomáš Trapl, Oldřich Kříž, Roman Vojtek, Bronislav Kotiš, Jiří Langmajer nebo Bořek Slezáček.

Letošní rok vůbec bude opět ve znamení muzikálu Mamma Mia!. O letních prázdninách se do kin dostane druhý díl stejnojmenného filmu a hlavní roli v něm ztvární americká herečka Meryl Streepová.