ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 16310 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Pozůstatky Prince jsou v Paisley Parku

0 jsk 10.10.2016

Zpopelněné pozůstatky amerického zpěváka a hudebníka Prince jsou v jeho sídle Paisley Park. Jsou uloženy ve speciální urně, kterou navrhli jeho sestra Tyka Nelson a synovec President Nelson. Samotná urna má tvar sídla Paisley Park a je ozdobena sedmi krystaly, které vybrala Tyka, zobrazeními Princeova fialového klavíru a bílých holubic. Urnu vyrobili pomocí 3D tiskárny.

Zprávy o tom, že pozůstatky Prince jsou v jeho sídle, se objevily poté, co Paisley Park ve čtvrtek poprvé zpřístupnili veřejnosti. Stalo se tak i přesto, že zastupitelstvo města Chanhassen v americkém státě Minnesota, kde se sídlo nachází, minulý týden odložilo plánované zpřístupnění Paisley Parku.

Původně ho měli natrvalo otevřít až ve čtvrtek, ale představitelé města se rozhodli důkladněji prozkoumat, jaký dopad bude mít muzeum na dopravu, parkování a bezpečnost. Někteří z obyvatel pětadvacetitisícového města totiž vyslovili obavy, že způsobí dopravní problémy a ohrozí bezpečnost chodců. Zastupitelstvo města nakonec udělilo dočasné povolení na otevření ve čtvrtek 6. října, sobotu 8. října a pátek 14. října.

Prohlídka sídla trvá přibližně sedmdesát minut. Návštěvníci se mohou podívat do nahrávacího studia či zkušebny, kde se také konala soukromá vystoupení. Vystaveny jsou i zpěvákovy kostýmy, trofeje, hudební nástroje, umělecká díla, raritní nahrávky, automobily a motorky. Na vytvoření muzea spolupracovali správce pozůstalosti, společnost Bremer Trust s firmou Graceland Holdings, která stojí za muzeem Graceland zesnulého Elvise Presleyho.

Tagy: