ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5830 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Posledním potvrzeným headlinerem Glastonbury je rekordman Ed Sheeran

0 jsk 20.3.2017

Britský zpěvák Ed Sheeran oznámil, že vystoupí na festivalu Glastonbury, který se bude konat od 21. do 25. června letošního roku v anglické obci Pilton. Ohlásil to prostřednictvím služby Instagram. Následně tuto informaci potvrdili i organizátoři festivalu.

Ed Sheeran se představí na Glastonbury v neděli 25. června na Pyramid Stage, přičemž svým koncertem akci uzavře. Hudebník je zároveň posledním potvrzeným headlinerem aktuálního ročníku. Kromě něj se na prestižní hudební přehlídce představí britská kapela Radiohead (pátek 23. června) a americká formace Foo Fighters (sobota 24. června).

Ed Sheeran je aktuálně největší ostrovní hvězda. Dokonce se svým čerstvým albem přepsal historii. Až devět skladeb z něho je totiž v první desítce aktuálního vydání singlového UK Chart. Písničkář obsadil všechna místa kromě sedmého a další jeho písně dominují druhé desítce žebříčku. V Top 20 se tak umístily všechny písně z několik dnů starého alba ÷ (Divide), které vyšlo v pátek 3. března.

Jak je to možné? Může za to streaming. Zároveň však tento úspěch v žádném případě nelze zlehčovat. Počty přehrání skladeb na službách Spotify, Apple Music či Deezer se totiž do žebříčku singlů sčítají již od července 2014 a dosud se nic podobného nikomu nepodařilo. Ed Sheeran tak potvrzuje, že je v Británii bezkonkurenčně nejpopulárnějším sólovým zpěvákem současnosti.