ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 18304 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Politický kabaret o “blonďaté bestii” doplní kauza Ratha

0 Redakce 16.5.2012

Politický kabaret Blonďatá bestie vrací úder, který uvádí pražské A Studio Rubín, rozšíří jeho tvůrci o aktuální kauzu poslance ČSSD a středočeského hejtmana Davida Ratha obviněného z poškozování zájmů EU, podplácení a sjednávání výhod při zadávání veřejné zakázky. Vzhledem k velkému zájmu přestěhují inscenaci do Baráčnické rychty na Malé Straně, kde chtějí založit novou tradici politického kabaretu. Poprvé se bude hrát 29. a 30. května.

Kauza, při níž kriminalisté dopadli Ratha v pondělí večer těsně po činu a našli u něj sedm milionů korun, tak doplní doplní loňskou úspěšnou satiru, jejíž "hrdinkou" byla bývalá poslankyně strany Věci Veřejné Kristýny Kočí. Tu hrála Bára Poláková, která by měla ztvárnit i Ratha. Tvůrci prý zvýrazní tu část, kdy si Rath odnášel v pondělí večer vyšší finanční obnos v krabici od vína

Představení A Studia Rubín nabízí některé výroky z procesu v kauze údajné korupce uvnitř vládní strany Věci veřejné nebo ze zveřejňovaných telefonických hovorů bývalého pražského primátora Pavla Béma s lobbistou Romanem Janouškem. Rathovu kauzu tvůrci kabaretu Blonďatá bestie vrací úder zatím jen volně zakomponují do představení, které se uskuteční 16. května v Rubínu. Až koncem měsíce bude naplno zvýrazněna v novém večeru v Baráčnické rychtě.

rwi