ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6577 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Policie dále vyšetřuje smrt herečky Natalie Woodové z roku 1981

0 jsk 5.2.2018

Vyšetřovatelé úmrtí americké herečky Natalie Woodové, která se v listopadu 1981 utopila během plavby na jachtě, tvrdí, že ho po nových svědectvích klasifikují jako podezřelé a jejího manžela, herce Roberta Wagnera, považují za „osobu hodnou zájmu“. Informovala o tom mluvčí losangeleského šerifa Nicole Nishidaová.

Jak uvedla, od roku 2011, kdy případ znovu otevřeli, poskytli noví svědci výpovědi, které vykreslují nový sled událostí té noci na lodi. Tehdy třiačtyřicetiletá Woodová se během posledního listopadového víkendu plavila spolu s Wagnerem a hercem Christopherem Walkenem na jachtě poblíž kalifornského ostrova Santa Catalina. Po prohýřené noci, kdy všichni tři pili alkohol ve velké míře, pak našli ve vodách u ostrova její tělo. Vyšetřovatelé její smrt původně klasifikovali jako nehodu.

V roce 2011 bylo ale šetření obnoveno. Kapitán lodi totiž vypověděl, že slyšel, jak se během večera Woodová a Wagner hádají. O rok později úřad koronera v jejím úmrtním listu přepsal jako příčinu smrti „utonutí a jiné neurčené faktory“.

Nishidaová vysvětlila, že jeden z nových svědků ve výpovědi uvedl, že z kajuty manželů slyšel křik a rachot. Další svědci popsali, jak se v zadní části lodi hádali muž a žena a podle nich to byli Woodová a Wagner.

Úřady momentálně považují Wagnera za „osobu hodnou zájmu“, neboť od znovuotevření případu vícekrát odmítl vypovídat. John Corina z úřadu losangeleského šerifa se v rozhovoru v pořadu CBS News vyjádřil, že Wagner byl posledním člověkem, který Woodovou viděl živou, ale jeho výpovědi se neshodují s výpověďmi ostatních svědků.

„Neviděl jsem, že by uvedl detaily, které by se shodovaly s těmi od ostatních svědků. Myslím, že nepřetržitě pozvolna měnil svůj příběh a jeho verze událostí nedává smysl,“ uvedl policista. Wagner účast na manželčině smrti popírá a vyjádření o případu nekomentoval.

(foto: Wikipedia)

Tagy: