ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 27141 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Podivné. Sara Bareilles poděkovala Katy Perry za plagiát

0 jsk 8.1.2014

Zvláštní věc se stala na hudební scéně za oceánem. Zatímco jiní hudebníci zbystří, jakmile uslyší od kohokoli jiného skladbu podobnou té jejich, americká zpěvačka Sara Bareilles své kolegyni Katy Perry (na snímku) za totéž poděkovala. Jistě je to dáno její slušností a zřejmě i nekonfliktní povahou. Obě zpěvačky jsou také řadu let kamarádky, takže si jistě nedokážou představit, že by proti sobě stály u soudu.

Když v srpnu loňského roku vyšel singl Katy Perry, písnička Roar, fanoušci Sary Bareilles hned po úvodních taktech zpozorněli. Následně si byli jistí: tahle písnička je kopií skladby Brave, kterou má ve svém repertoáru jejich oblíbenkyně. Měli ji v živé paměti, protože Brave uzřela světlo světa asi půl roku před Roar.

Sara BareillesNa internetu začala slovní válka, přičemž mnozí z fanoušků dávali jasně najevo, že předpokládají, že Bareilles (na snímku vlevo) požene celou věc k soudu. Šok ale přišel v okamžiku, kdy se zpěvačka představila v rozhovoru pro televizní pořad stanice CBS Sunday Morning. Řekla v něm, že nemá s Katy Perry nejmenší problém. Co víc, dodala, že ji těší, že kvůli evidentní podobnosti obou písniček vzrostla popularita té její.

„Nemohu říct, že ty písničky neznějí podobně. Znám ale Katy dlouhou dobu a jsme kamarádky. Díky celé té věci si spousta lidí poslechla i mou skladbu Brave. Tak tedy: děkuji ti za to, Katy,“ řekla v rozhovoru Sara Bareilles.

Ironií osudu je, že při nadcházejícím slavnostním udílení cen Grammy byly obě zpěvačky nominovány v kategorii Nejlepší sólový výkon – pop. Samozřejmě s uvedenými písničkami.

Níže můžete obě skladby porovnat.

Sara Bareilles – Brave:

Katy Perry – Roar: